Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Újra kezdő horgásznak tudtok...

Újra kezdő horgásznak tudtok tanácsokat adni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Régebben pecáztam, sajnos nem volt aztán alkalmam rá. Most újra lehetőségem nyílik de sok mindent felejtettem. Értem ezalatt, hogy nem tudom már mi mit jelent a horgászorsóknál kapcsolatosan (csapágy és társai), valamint a horgászbotoknál, dobósúly, ilyesmi. A kérdésem az, hogy egy általános pontyozó szettnek milyen orsót, botot kell tartalmaznia, csapágyra, dobósúlyra, hosszúságra stb? (azt tudom, hogy a nyeletőfékes orsó vált be nálam, de a többire tényleg nem emlékszem). Fenekező, úszós, minden ötletet szívesen várok. Feeder bot, vagy sima bot? Melyik a jobb?


Közép árkategóriára gondoltam, régen Spro botom volt.


Köszönöm a tanácsokat előre is.


2013. aug. 9. 12:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Remek dolog ha újra le ülsz a vízpartra, és lesed mikor

huzza a jelzöt a potyka:)) nem irtad milyen vizen horgász-nál Állóvizen halastóba vagy Folyóvizen Dunán? mert mind kettö kicsit más felszerelést igényel. na meg ugye pénzfüggö a horgászfelszerelés is így konkrét típust nem írok csak általánoságba. Én ponytozáshoz 3m körüli botot ajánlok ez lehet teleszkopós vagy 2-3 részes is. Dobósulyba ami azt jelenti hogy a bot végszereléke amit bedobsz Min-Max 40-80g. Orsóból hatalmas a választék fenekezni 50 -es méret ami jolehet, én azt mondom legalább 3 csapágy legyen benne,középen belül ahol a csigatengelyen

a rotor forog valamint a hajtókar 2 oldalán. Ha ettöl több van benne az sem baj. nyeletös is lehet de nem elöírás.

Az hogy fenekezö vagy éppen úszós felszerélessel horgászol

az adott vízterület miensége dönti el. Gondolom majd mások is írnak még javaslatokat aztán össze válogatod belölük ami neked megfelel.

2013. aug. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
húúú, nagyon köszönöm nagyon sokat segítettél. Azt hozzáteszem, nő vagyok :) tehát ezért is a nagy bizonytalanság. Mindenképp állóvíz és a fenekező ami hozzám közel állt régen. Ez tetszett a legjobban.
2013. aug. 9. 19:16
 3/3 anonim ***** válasza:
Legyen engedélyed! xD
2014. júl. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!