Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Megtudnék még tanulni valaha...

Megtudnék még tanulni valaha is úszni? Többi lent

Figyelt kérdés
18 éves vagyok és még a mai napig sem tudok úszni. Sajnos a szüleimet nem igazán érdekelte, hogy valaha is megtanuljak emiatt nem tud a bátyám se pedig ő már 21 éves. Ja meg nem ingyen van persze a tanfolyam. Már lassan 4 hónapja vagyok együtt a bnőmmel, aki nagyon szeret úszkálni, és annyira rossz érzés, hogy én meg nem tudok tiszta bénának érzem magam emiatt, még a végén neki kellene engem kimentenie az meg milyen már. Tegnap voltunk a Leveleki tónál és hát próbált engem megtanítani amennyire tudott de nem ment nem is láttam igazán hogy mit csinált a lábával mert hát nem kristálytiszta az a víz. Nem tudom hogy mozogjak összehangoltan a kezeimmel és a lábaimmal úgy h ne csapkodjak meg h fent is maradjak a vízen :/ Úgy érzem h megakarok tanulni úszni,de vhogy mégse vagyok rá képes :/

2013. aug. 16. 20:00
 1/9 anonim válasza:
Én gyerekként, kb. 7-8, max. 9 éves lehettem, mikor megtanultam úszni. Előtte is többször fürödtem már úszógumival, az azért segített. De amúgy egyedül tanultam meg, nem tanítgatott senki. Kb. mellig érő vízben gyakoroltam az úszást. Lehet, hogy be kellene iratkoznod egy tanfolyamra. Én is próbáltam másokat tanítani a nyáron úszni, 20 éveseket, de nem igazán ment nekik.:S Minél fiatalabb vagy, annál könnyebb. De nálad csak a tanfolyamot látom megoldásnak sajnos, úgyhogy iratkozz be valahova szerintem. Ne zavarjon, ha esetleg rajtad kívül csak gyerekek lesznek. Inkább ez, minthogy a barátnőd mellett még évekig ne tudjál úszni.
2013. aug. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Felvettek a Debreceni egyetemre és úgy hallottam h a kötelező tesi helyett fel lehet venni 2 sportot. Ismerősőm egyiknek az úszást akarja felvenni, bár ő sem tud úszni. Megtanítanák ? Mert ha igen én is felvenném azt
2013. aug. 16. 20:11
 3/9 A kérdező kommentje:

én életemben nem használtam úszógumit se, évente pedig vagy 1 szer mek el strandra. Amint lesz időm beiratkozok, csak most fontosabb dolgaim vannak mint a nyelvvizsga 30. án

Mennyibe kerül egy tanfolyam ?

2013. aug. 16. 20:15
 4/9 anonim válasza:

Nem biztos, hogy megtanítják.

Neten biztos le van írva valahova a tanfolyam ára, én még sosem voltam ilyenen.

2013. aug. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hát akk sztem majd máshol tanulok meg, A neten ilyet találtam [link]
2013. aug. 16. 20:25
 6/9 anonim ***** válasza:
szerintem az egyetemi sport nem tanítást jelent,hanem hogy konkrétan úszol, de kérdezd meg az egyetemen. ha meg nem, akkor keress tanfolyamot, szoktak lenni felnőtteknek is.
2013. aug. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem megtanítanak.

Vagyis megpróbálnak.

Én már évek óta szenvedek, ma is voltam uszodában, de nem megy.

Nem is értem minek csinálom.

Nevetséges, h mások csupán csuklóból legyezve nem merülnek el.

Én meg teli tüdővel is....

2013. aug. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nagyon fontos, hogy nem szabad rágörcsölni. Rá kell feküdni a vízre, és nem fogsz elsüllyedni. Ha meg igen, hát akkor lemész a víz alá és felállsz, majd próbálod újra (érjen le a lábad).
2013. aug. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én talán olyan 8-10 évesen tanultam meg úszni, de csak úgy, ahogy. utána később sok kihagyással is gyakoroltam néha-néha, de végülis tudok.

ne félj a víz alatt, merülj le, tartsd vissza a levegőt. így ha felfekszel (hasra) a vízre és így merülsz el, az se lesz akkora sokk a számodra, elpróbálkozhatsz.

a barátnőd kézenállni is szokott a víz alatt? :D mutatta ezt már?

2013. aug. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!