Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Gondoltam beiratkozok úszó...

Gondoltam beiratkozok úszó tanfolyamra. Uszodában hogyan oktatják?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy gondoltam rá, mostmár ideje megtanulnom úszni is.

Gyerekkorban ért kisebb trauma, ugyanis majdnem vízbe fulladtam kb. 3 méteres vízben a strandon. Idősebb haver mentett ki. Szörnyű rá visszagondolnom ma is akkor mit éltem át. Nem kívánom senkinek. :S


Elsősorban olyanok válaszát várom akik uszodában tanultak meg úszni. Mi az oktatás menete? Hány méteres vízbe kezdtétek és mikor mehettetek mély vízbe? Nem féltetek mikor kb 3 méteres vízbe ugrottatok? Kérlek titeket, minden tapasztalat érdekelne.

21/F



2013. szept. 4. 00:41
 1/5 anonim válasza:

Szia! Én ugyan gyerekként uszodában, tanfolyamon tanultam meg úszni, de erre már nem nagyon emlékszem. Viszont a gyerekem nemrég járt tanfolyamra, és bár a felnőtteknek szóló tanfolyamot nem láttam (pedig tartottak, csak gondolom később, mint ahogy mi jártunk), úgy sejtem, túl nagy különbség nincs a kettő azon kívül, hogy veled nem fognak labdázni a vízben. :)


Egy ilyen tanfolyamon először olyan vízben vannak az emberek, amiben leér a lábuk, és ott gyakorolják a víz színén lebegést, pl. hanyatt a lábat a medence partjára fektetik, és csak a feneküktől kezdve lógnak a vízbe.

Mély vízbe biztos, hogy nem küldenek addig, amíg nem „maradsz fenn a vizen” biztosan, vagy félsz a vízben. Hogy ez mikor jön el, az emberfüggő gondolom.


Mivel a te (teljesen jogos) félelmed hasonló a gyerekek kezdeti ódzkodásához a víztől, azt gondolom, nálad is igaz lesz, hogy egy jó edző segítségével át fogsz ezen lendülni.

A helyedben én egyéni oktatásra mennék, de az biztos drágább.

2013. szept. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Hasznos volt! Jó, hogy nagyjából értesülök róla hogy merre hány méter.
2013. szept. 4. 20:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia


Én fél éve kezdtem el tanulni 15 évesen. Kis vízbe kezdesz mindenképp és valszeg a medence is rövidebb. Először alapokat tanulsz ahogy írták is: Lebegés, levegő vétel, kifújás. Majd jönnek az úszásnemek, nálun kérheted akonkrétan, hogy melyiket szeretnéd, de amúgy mindegyiket tanuljuk. És igen legtöbbször külön úszol nem a kicsikkel:)


Az hogy mikor mész a mély vízbe az az erőnlétettől is nagyon függ hiszen az a medence jóvál nagyobb(nálunk +15m) és ott nincs pihenés közte. Én kb 4-5 hónap után mentem de ez sok mindentől függ.


Kevésbé hasonló gondom volt de amint elkezdtem nagyon megszerettem szóval csak ajánlani tudom és minnél hamarabb annál jobb, és szerintem ha egyesületet keresel jobban jársz...


16/f

2013. szept. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Dreigang ***** válasza:

Hasonló szörnyű élménnyel kezdtem a Margit-sziget-i Sport-ban egy szadista állat edző "jóvoltából", bónuszként mindenki jót derülhetett a nyilvános fuldoklásomon.

Aztán később egy tanárom segítségével - akkor már leért a lábam - ugyanott tanultam meg úszni. Még később a Darnyi-hoz jártam (van felnőtt oktatás is), szerettem oda járni, a kezdőkkel is - ahogy láttam - türelmesen bántak.

Első a siklás elsajátítása kis vízben, utána már csak a haladással kell foglalkozz, vízmélységtől függetlenül.

Jó tanulást kívánok!

2014. jan. 12. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
engem nagyon kiskoromba bevágtak a vízbe azóta úgy úszom mint a hal :D
2014. máj. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!