Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Milyen ponytozó szereléket...

@rny kérdése:

Milyen ponytozó szereléket használtok?

Figyelt kérdés

Én a régi sima fenekezó módszert használom, de ezt le szeretném cserélni valami ujabbra, ezért fordultam hozátok...


a szereléketek milyen damilból áll?


mekkoraa mérete (mm) és a hosszúsága (cm) a főzsinórnak és mekkora az előkének?


2013. szept. 8. 16:09
 1/10 doboszoli ***** válasza:

Domonkos Imrét szabadon idézve:

Válaszd azt a szereléket, ami a legegyszerűbb, de működik, ami nincs a szereléken, azzal nem lehet baj.

Kicsit sarkított fogalmazás, de találó.

Az én szerlékem:

A főzsinór végére forgókapcsot kötök, ebbe akasztom az éppen nyerőnek vélt előkét. Az előke a bot felől:

végfül, gyöngy, kosár, vagy ólom, gyöngy, kis forgó, ebbe a horog vékony fonotton. A felső gyöngy, és a forgókapocs között 25 centi távolságot hagyok, itt a forgó ütközőként is funkcionál, kapásnál a 25 centi elhúzása után "fixálja" az ólmot, nem kell sietni a bevágással.

A felcsalizott horgot szükség esetén techno pufival megemelem.

2013. szept. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

oké... köszi a segitséget...


még azt szeretném kérdezni, hogy mivel etetsz?


te készited az etetőanyagot vagy veszed?


Édeset, vagy inkább savanyút használsz?

2013. szept. 8. 19:38
 3/10 doboszoli ***** válasza:

Erjesztett kukoricával, ilyenkor már nem használok más etetőanyagot, a keszegek miatt. Tavasszal a pezsdülő vízben kosárból kapnak még egy kis "finomat". (torti, angolmorzsa, édes etetőanyag, plusz csemege kukorica) ilyenkor horogra is csemege kerül, esetleg plusz csonti.

Mondjuk én állandó helyen,horgászom, ahol másnaponkénti etetés megoldható, indig csak fél-egy kiló alkalmanként.

2013. szept. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 doboszoli ***** válasza:
Egy évben próbálkoztam bojlival, pellettel, de a számomra megfizethető bojlival nem voltam eredményesebb, csak ötszörös költséggel horgásztam, mint kukoricával. Szuper, több ezer forintosra meg nem szánok, úgyhogy maradt a jó öreg kukorica, némi tuninggal.
2013. szept. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szoktad a konzerves kukoricat aromásitani?
2013. szept. 8. 19:59
 6/10 anonim ***** válasza:
ja, aroma meg szinezèk is kell bele
2013. szept. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
a boltban veszek rumos meggy aromàt meg piros ètelfestèket kb 200ft a kettõ egyūtt.
2013. szept. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 doboszoli ***** válasza:

Szoktam próbálkozni, ha nem megy a "bolt".

Maconkai sporik ötölték ki a Bolero italporos ízesítést, olcsó, nagy ízválasztékú. Egy doboz csemegére egy zacskó italpor, a saját leve elég hozzá.

2013. szept. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
ok koszi :)
2013. szept. 9. 15:26
 10/10 Főzős Laci ***** válasza:
Én egy kis holtágon voltam nemrég,ahol állítólag vannak pontyok.Nos voltak is,és mind szétszakította a 20,30-as damilú szerelékemet.Most fonott zsinórral támadom majd őket,az jóval erősebb a hagyományos damilnál.A horog szerintem 10-esnél ne legyen nagyobb.A techno pufit elsőnek szoktam feltűzni.Használj igazi pontyozó úszót,azzal jól látszik a kapás minden fázisa.Nekem bejött a sima tejes kukorica,amit sérültként árulnak a horgászboltban.Ja,és ha komoly a hal,amit fárasztassz:Ne akard egyből kiszedni,hagyd küzdeni,csak a hínárosba-dzsumbulyba ne engedd bemenni.Akkor adja már meg magát,amikor már többször bekapkodta a levegőt,mert attól elkábul.Görbüljön!!!!
2014. szept. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!