Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogyan lehet házi készitésű...

@rny kérdése:

Hogyan lehet házi készitésű etetőanyagot késziteni kukoricadarából?

Figyelt kérdés

Részletes leirást szeretnék, mi kell hozzá, elkészités stb.


Nem etetőkosárba szeretném tenni, hanem gombóc formájában etetni, halászat elején.


2013. szept. 15. 15:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Leforrázod, 1 kg-hoz kell 5 deci víz. Kicsit még melegíted, hogy kimenjen belőle a víz. Egy-két napot még szárad, jó ragadós lesz, ehhez még ha kell, mehet egy kis rozsliszt vagy darált háztartási keksz, ettől nagyon jól tapad. Szemes terményből irdatlan mennyiséget lehet vele megragasztani és gombócokat belőni, szép lassan széthullik.

Inkább folyóra való recept, mert tényleg lassan bomlik, idő kell neki, tóra nem kell leforrázni, csak a parton rozsliszttel összekevered és már tapad is.

2013. szept. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Főzős Laci ***** válasza:
Saját receptem!Ledarálod,vagy daráltatod a kukoricát,esetleg kevés búzát,kendermagot bele.Aztán egy fél kiló száraz kenyér enyhén beáztatva.Egy doboz zsenge csemege kukorica,meg pl:DR.Oetker vanília aroma.Ezeket enyhén nedvesen összedolgozod,és már lehet is dobálni a gombócokat.Csak ne 1kilót,hanem 3-4-et!Ez a lényeg.
2013. okt. 19. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Attól függ, hogy akarsz-e vásárolni hozzá. Ha igen, dúzadarát, daráltkekszet, vizet és bármilyen aromát (én a fokhagymagranulátumot kedvelem) keversz hozzá (az arányokat közben neked kell kitapasztalnod) megfelelő állagúra keverve remek. Keszegte, kárászra, de főleg pontyra remek. Magokkal, élőanyaggal ajánlom, de nélküle is remek. Magok közül ehez a fokhagymás verzióhoz én a kibontott napraforgót ajánlom.

Remélem beválik. Görbüljön!

2014. márc. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!