Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Balint lehet fogni döglött...

Balint lehet fogni döglött rovarral?

Figyelt kérdés
Azon a tavon, ahol mi szoktunk horgászni az idén rengetek a balin, és ezért nem tudunk halat fogni. Próbáltam őket horogra csalni snecivel, de csak 1 db méreten alulit fogtam vele és azon a tavon a sneciből kevés van, ha pedig azelőtt este kifogtuk a csalihalakat, másnapra felfordultak. Arra gondoltam, hogy a darázscsapdáim közül leveszek egyet, amiben nen csak darázs van, kiszárítom, hogy ne süllyedjen le és a potrohába szúrok egy 10-es horgot, ezzel próbálok meg műlegyezéshez hasonlóan levadászni egy balint. Bevállhat a tervem? Ha igen, akkor melyik rovart válasszam? A lódarazsat, a "sima" darazsat, a molylepkét, vagy az aranyos rózsabogarat? A horog mérete jó?

2013. szept. 18. 12:11
 1/6 anonim ***** válasza:

ha lehet pergetni ajánlok egy támolygó beszerzését. Hol ez a tó ? :)

Én még nem próbáltam balint rovarral fogni.

2013. szept. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem kell kiszárítani, az is jó ha él, csak vizigolyóval használd!
2013. szept. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szécsényi horgásztó

Nincs élő rovarom és nem szeretnék felszereléseket vásárolni, de kössz a válaszokat. :)

2013. szept. 18. 15:50
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát... Szerintem nem. Balin az a mozgó, élő dolgokat szereti. Javaslom a villantót, vagy ha nem akarsz beruházni, akkor élő kishalat a horogra...
2013. szept. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs élő kishal, akkor próbáld halszelettel vagy taposott hallal... (ésmég mindig ott a villantó... 500ft-ért már lehet venni...)
2013. szept. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 gomzoli ***** válasza:
Akkor ne vegyél semmit, hanem köss a zsinór végére egy 20 grammos ólmot, föléje 40-40 centivel két oldalelőkét, azokra 1/0-ás méretű horgot. Ezután keresel néhány darab tyúk-, kacsa-, vagy libatollat, ha kell, szedsz ki a párnából, kb. 5 cm hosszúakat, és varrócérnával szorosan hozzákötözöl 2-3 darabot a horog szárához. Ilyen módon megalkottad életed első balinos "műlegyét", amit az ólom segítségével messzire bedobhatsz, és nagy tempóval kitekerhetsz, azaz pergetsz vele... És ha hiszed, ha nem, még fogós is...
2013. szept. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!