Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogy valaki szokott -e horgász...

Hogy valaki szokott -e horgászni a Gébárti_tónál pergetni mivel, mire?

Figyelt kérdés
2013. szept. 24. 17:13
 1/1 gomzoli ***** válasza:

A Gébárti sem különbözik a többi tótól pergetés tekintetében. Régebben (12 éve), mikor még otthon laktam, egyszerű Mepps 4-es 5-ös méretű körforgóval vallattam a hínaras részek széleit, környékét. Tudtam fogni majdnem mindig csukát. Amióta felfejlesztettem a felszerelésemet (és a tudásomat), nem volt alkalmam ott pergetni, de ha most tehetném, így járnék el:

hajnalban, vagy estefelé, ill. utána 1-2 órát a sötétben próbálkoznék egyrészes, nem túl mélyen (1,5-2 m) járó wobblerrel, vagy próbálnám a gumihalazást. A célhal a süllő lenne, de bónuszhalként csuka és harcsa is beugorhatna. Ha nappal rabolnak a balinok, akkor kisméretű (6-7 cm, kb. 12-15 gramm) ezüstös támolygó villantót próbálnék messzire dobva nagy sebességgel kevéssel a felszín alatt bevontatni.

2013. szept. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!