Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Milyen bottal kezdjen el...

Milyen bottal kezdjen el horgászni, egy kezdő horgász? Milyen orsót válasszon, illetve damilt?

Figyelt kérdés

2013. szept. 26. 17:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ezek az akciós szettek jók szoktak lenni, hal.hu-n vagy haldoradon is vannak, 5-6 000 ft és bot+orsó.
2013. szept. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Én kezdésnek az úszós, felfektetős szereléket javaslom, max 25-30-as damiyllal, 3,6m-es bottal, 30-as orsóval.
2013. szept. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Farkas Milán ***** válasza:
Egy kezdő horgász spiccbottal kezdje el horgászpályafutását. Ha ebbe már van kellő tapasztalata, akkor haladhat egyre feljebb és feljebb.......... ezt a "szamárlétrát" mindenkinek végig kell járni.
2013. szept. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

Én az energo team rubin carp 300 at ajánlom botnak mert nagyon jó.

A dobósuja 50-150 g ami szerintem fenekezésre jó.De én már pergetem is a botal

A hardorádó.hu-n rendeltem én is

2013. szept. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 gyuurmaa válasza:

Én javaslatom egy felgumizott spicbot orsó nélkül,csak egy.

kárászra,keszegre egyszóval kishalakra,az alapok elsajátítása végett.Megtanulni irányítani a halat,mennyit bír a damil,a bot,a horog.Hogy milyen úszó kell,mennyi ólom

hová kerüljön jelzőólom, hogyan kell kisúlyozni az úszót úgy

hogy vízközt, vagy fenéken, érintőn tudjuk használni a

legminimálisabb ólom felhasználásával,ereszték beállítása,

Az alapok elsajátítása után kiderül hogy milyen késséggel,

és milyen módszerrel fogsz horgászni.Javaslatom minden módszernél beválik:lekissebb de még elégséges horog,damil,

bot választása,nem a bot fogja meg a nagyhalat,hanem a horgász a kiengedett megfelelően beállított fékkel,én személy szerint halaim 80%-át az olcsó késségeimmel,bot orsó,fogom meg.

2013. szept. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 doboszoli ***** válasza:

Egyetértek a spiccbotot javaslókkal.

A nyár folyamán 3 gyereket "képeztem" horgásszá, bizony rá is ment a szezon, (ezenkívül 2 tekercs zsinór, jó pár csomag horog, ólom) a tanulásra.

Most már szépen horgásznak, nem csapkodnak a bottal, nem "gallyaznak" a füzesben, megismerték az etetés, a precíz (és persze önálló) szerelés jelentőségét, a fontosabb kötéseket, stb.

Valami két hete nagyon jöttek a 3-4-es pontyok, szépen sorban a markukba adtam a megakasztott hallal a botot, és hajrá! (tudom, hogy teljesen szabálytalan, de nekik óriási élményt jelentett)

Jövő nyáron mindhárom felsőbb osztályba léphet!!

2013. okt. 1. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!