Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogyan készüljek föl a Balaton...

Hogyan készüljek föl a Balaton átúszásra?

Figyelt kérdés

már régóta szeretném átúszni a Balatont de nem tudom hogy kezdjem a felkészülést.először itthon, milyen edzést csináljak ? itthon többet szeretnék készülni mint vízben.

14L


2013. dec. 13. 14:09
 1/3 Sowilo ***** válasza:
100%

Hát, én anno úgy készültem fel rá, hogy korán felkeltem, és iskola előtt az első utam az uszodába vezetett. Toltam minden reggel egy órát.


Otthon fogalmam sincs hogyan tudnál készülni rá, de például elmehetsz hosszútávot futni, hogy javuljon az állóképességed.

2013. dec. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
mi anno a spanokkal hozzá kötöttük magunkat a mentőhajóhoz...
2013. dec. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Fejleszd a kondidat, pl. járj el futni, ugrálókötelezz, stb. Úszás nélkül pedig ne akarj felkészülni úszásra. Az állóképességedet fejlesztheted máshogy, az úszó technikádat viszont csak is a vízben. Egyelőre elég heti egyszer lemenni, aztán ahogy közeledik az időpont célszerű egyre többet úszni. Azt is megállás és ellökés nélkül, minél jobban próbáld kifacsarni magad. Tapasztald ki te hogyan tudsz a vízen pihenni, illetve érdemes olyanokat is gyakorolni szerintem, hogy kitudsz e pl. úszni a medence közepéről csak karral, vagy csak lábbal, az esetleges görcsök miatt.

Én idén úsztam először, többször is leúsztam a távot medencében, de komoly megpróbáltatás volt megtenni ugyanezt hullámok között, nyílt vízben. Érdemes komlyabban rákészülni, most én is így teszek. Nagyon jó érzés, az biztos! :)

2013. dec. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!