Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogy kezdjek el úszni?

Hogy kezdjek el úszni?

Figyelt kérdés
Van itt egy uszoda,ahol kb. 1000ft per alkalom, klub kártyával meg olyan 750ft. Annyi a gond hogy se én se a szüleim nincsenek tisztában az "úszási képességeimmel". Iskolába volt egy pár hét hogy tesi órán úsztunk,de az annyi volt hogy nesze ott a víz ,ússzál. Aztán tavaly nyáron először belementem hogy én meg uncsim 2.5 méteres vízben ott szórakozunk,és ott "fejlesztettem" tudásom,és oda vissza meg úsztam a kb 10 méter széles medencét. Aztán a sóstó-i strandon úgy a nap végén láttam ilyen 8 éves gyerekeket ugrálni a szintén tán 2.5 méteres vízben az úszó medencében, az ugró kövekről,én meg gondoltam ha ők akkor én miért ne,és végül is ott éreztem rá a mellúszásra,aztán egyszer keresztbe egyszer hosszába átúsztam,a legvégén már azzal a gondolattal hogy na én ott fulok meg ,mert elfáradtam. Ezt persze a szüleim egyiket se látták,és az a meglátásuk hogy nem tudok úszni,míg én állítom hogy valamit azért csak csak. Na és ugye elszeretnék menni ebbe az uszodába,mert olvastam hogy a sportolás is segít a fejlődésbe, én meg most elhatároztam hogy én 180cm akarok lenni,ha nem magasabb,és hát ez a sport megtetszett mert szeretem a vizet, de a szüleim azt mondják hogy ezzel nem szórakozunk,elmehetek,ha előtte bejárok min. 10 órányi oktatásra,ami nekem nem tetszik mert utálom ha ilyen (gondolom) 8-10 évesek között úgy kell evickélnem ahogy az oktató mondja,és én kicsit cikinek érezném. Mondtam nekik hogy mi lenne ha egyszer elsőre elmennék magamtól úszni, és a végén kikérdezném az úszó mestert hogy szerinte el kéne-e mennem órákra,vagy már nyugodtan maradhatok,de nem mert hogy ezzel nem szórakozunk,csak úgy mehetek ha elmegyek min. 10 órára. Szerintetek? És az úszás tényleg segít majd a növekedésben?

2014. jan. 27. 22:25
 1/9 anonim ***** válasza:
én már több mint 10 éve úszók, szóval tudok egy két dolgot és tapasztalatom is van. én bár kiskoromban kezdtem az úszást egyesületben. aztán átmentem egy triatlon egyesületbe, ahol ma már csak úszok. azt tudom neked ajánlai, hogy keress vmi egyesületet. az a legjobb, egyszerre akár több edző is foglalkozik a csoportokkal, megtanít rendesen úszni. mert az, hogy nem süllyedsz el, még nem jelenti azt, hogy magabiztosan tudsz úszni. néha haverommal el szoktam járni úszni, hogy na majd most komolyan úszunk, de hát csak a bohóckodás lesz a végére. az nem jó, még ha csak magad is vagy. egy edzőnél akkor is kell úszni, ha fáradt vagy, nincs kedved, nincs levegőd. de hidd el, szerintem nincs jobb sport a világon és semmiért nem hagynám abba! mert egy fárasztó edzés után elégedet vagy magaddal, hogy igen, csináltam valamit és ennél kevés jobb érzés van. szóval hajrá és, ne hagyd abba!!
2014. jan. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
a növekedésre meg annyit, hogy nem hiszem. erősebb leszel, jobb lesz a tartásod, izmosodsz, de hogy magasabb leszel szerintem hülyeség.
2014. jan. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mindegy,akkor is szeretnék eljárni úszni, de a szüleim csak azzal a feltétellel engednek el ha előtte elmegyek 10 óra tanulásra,de az meg nekem ciki hogy ott evickéljek 8-10 évesekkel.
2014. jan. 27. 22:58
 4/9 anonim ***** válasza:

Felnőttek számára is van úszásoktatás. Nem muszáj 8-10 évesekkel tanulni.

Én soha nem tanultam úszni. Kb. úgy tanultam meg, ahogy te. Egyszer megmutatták, hogy kell, akkor picit gyakorolgattam. Egy év múlva megint víz közelébe kerültem, akkor is gyakorolgattam, meg még egy év múlva is. Aztán tudok végülis, úgy ahogy, átúszom a medencét sokszor akár, víz alatt is úszom. Magamtól tapasztaltam ki az egészet. Nem úszom szabályosan, de nagyon jól elvagyok a vízben. Sőt, még soha nem nyomtak le víz alá, de ezt is kipróbálnám, milyen lehet, ha lenyomkodnak, játékból. :D


Én nem erőltetném az úszástanulást. De ha úszni mész, inkább baráttal/barátokkal menj. Elsőre elevickélhetsz a medence szélén is, nem kell átúszni rögtön a medencét. Második alkalommal már át is úszhatod. Én is így voltam vele.

2014. jan. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%

Na szóval csak, hogy tisztázzuk: úszás nem gyorsítja a növést és nem is leszel magasabb, az genetikától függ.


Az, hogy átúszod a tíz méteres medencét az nem hogy kevés de majdnem egyenlő a nullával, mivel egy átlagos laza edzésen egy óra alatt 2-3 km úsznak akik rendszeresen járnak, ők elmondhatják hogy tudnak úszni.


Teljesen igaza van a szüleidnek abban, hogy menny oktatóhoz, vagy ha nem is oda akkor egyesületbe ahogyan az első válaszoló is írta. Egyedül ilyen tudással nem érdemes elmenni úszni, mivel ahogy értettem csak mellen tudsz valamelyest és egy hossz után pihenned kell. Na most ha elmész uszodába ott nem lesz ki nyaggasson vagy éppen kijavítsa az úszásodat, hanem magadra leszel utalva és ha nem lesz akaraterőd nem fogsz sokat fejlődni.


Legalább fél de inkább egy évig egyesületbe kéne mennedd majd utána uszodában, mert ha rosszul tanulsz meg egy úszásnemet azt nagyon nehéz lesz kijavítani.


Kicsik közt ténleg ciki úszni és legtöbbször nem 8 hanem 5-6 évesek vagy annál fiatalabbak :) (én 16 éves fejjel úsztam köztük szóval tudom mire gondolsz :D). De van felnőtt oktatás is, pl ajánlom figyelmedbe a Honvéd egyesületet.


Ha szeretnél több infot megtudni akkor írj nyugodtan.

2014. jan. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én a 4-es válaszoló voltam. Látom, van kisebb "ellenvélemény" is. Attól függ, mennyire akarsz profin megtanulni úszni. Ha nem akarsz profi lenni, nem kell tanfolyam. Mondom, én se jártam soha tanfolyamra, de át tudom úszni mégis a medencét sokszor is, tavat is átúsztam már.

Általánosban erőlködött valami nevetséges úszómester, pár hónap alatt nem tanultam meg úszni. Aztán egy ismerős mondta, hogyan kell,kipróbáltam úgy és ment. Felesleges kiadni pénzt tanfolyamra, lehet oda se figyelnek rád és türelmük sincs. De lehet szerencséd is.

2014. jan. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha már erősödni szeretne és megyszerette az úszást akkor érdemes komolyan venni.


Általános iskolás órákat ne hasonlísd össze egy egyesülettel :) Ott utánpótlásra nevelnek főleg még ha későn is kezded, de ezért ajánlotttam, én ott tanultam meg úszni, és biztosíthatlak hogy a tanár komolyan veszi a dolgát és foglalkozik is az emberekkel


Bár az uszodamesteres ötlet sem rossz, de nem hiszem hogy elfog küldeni az uszodából mivel az az érdeke hogy ott ússz. :)

2014. jan. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szia! Kiskorom (kb 4évesen) már karúszóval tudtam a mellúszást, aztán megtanultam 6évesen és azóta imádok úszni. :) A növésedben nem nagy szerepet játszik az h sportolsz ez a genetikával jár max az izmaid tudod erősíteni vele. Ha tudsz már valóban ilyen jól úszni akkor próbáld meg közölni a szüleiddel h már tudsz úszni. Valóban kicsit ciki ha 8-10 évesekkel lennél bár nem hinném h ők bírnák a 10 órás úszásoktatást. Próbálj meg veled kb egykorúakkal beszédbe elegyedni h ne legyél egyedül... :) Sok sikert! :D :)
2014. jan. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Pfúúúú,elmentem úszni első alkalommal, azt hittem meghalok. 1 órát voltam a medencében, hosszába megúsztam,aztán átlagosan 2.5 perc pihenő,aztán vissza...xDDDDD foggalmam sincs hogy Gyurtáék hogy úsznak 200m-ert egy huzamban,nekem egy óra alatt 3x görcsölt be a vádlim. Nem tudom hány méteres lehetett a medence,vagy 50 vagy 25...plusz mínusz valamennyi. Itt vannak a képek :

[link]


[link]


[link]


55 másodperc alatt nem sikerült át úszni. Az milyen eredmény elsőre?

2014. febr. 8. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!