Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Kontaktlencsében lehet úszni?...

Kontaktlencsében lehet úszni? Vagy van lehetőség azt ott ki és betenni?

Figyelt kérdés
2014. febr. 20. 20:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Nem tudom, hogy lehet-e, de nekem minden kontaktlencsés barátom ki szokta venni úszás előtt. Egy törölközőt az ölükbe tesznek, arra a tartót, és úgy szedik ki, aztán meg ugyanúgy teszik be.
2014. febr. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
20%
amennyiben meg tudod tölteni vízzel, és valamiféle kicsinyítő sugárral képes vagy magadat max 0.1-0.2mm nagyságúra zsugorítanod, akkor valószínűleg úszhatsz kontaktlencsében... bár nem tudom miért akarsz kontaktlencsében úszni...
2014. febr. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%
Én inkább a medencében próbálnám meg.
2014. febr. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%
Szemüvegben is lehet, ha nem nyomod bele a fejed a vízbe. Bár én nem próbálnám meg.
2014. febr. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Lehet benne, de csak akkor, ha nem nyitogatod a víz alatt a szemed. Illetve nem törölgeted a kezeddel túlzottan a szemeid (akkor ugye kicsúszhat).

De ki is veheted úszás előtt, csak akkor ne felejts el kezet mosni a művelet előtt. :))

2014. febr. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha víz alatt ki akarod nyitni a szemedet, akkor erre célszerű úszószemüveget venni, és így még látni is fogsz. Ez a legbiztosabb megoldás. Ha nem teszed a fejed a vízbe, vagy csukva marad a szemed, akkor nyugodtan viselhetsz lencsét, DE csak napi lencsét.


Én nyári strandolások alkalmával viszek magammal napi lencsét, ezt szoktam ilyenkor hordani. Havi lencsében nem szabad próbálkozni, mert fertőzést kaphat a szemed, amikor később visszarakod a lencsét. Napi lencsénél ilyen kockázat nincs.

2014. febr. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Úszás előtt van lehetőség kivenni és betenni?
2014. febr. 24. 20:13
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy nagyon figyelnek. Elfordulsz, és kiveszed, beteszed, vagy elvonulsz valahova az öltözőben. :)


Egyébként kontaktlencsében úszni? Én inkább medencében szoktam.

2014. febr. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 blouis válasza:

A címbeli rag engem is megfogott, de megelőztek a viccesek :)

Amúgy biztosan van ilyen kontaktlencse. Vasárnap láttam egy vízilabdás gyereket, aki a meccs végén kivette, és felvette a szemüvegét. Vagyis lencsében játszott.

2014. febr. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Mandy1408 válasza:

A kontaktlencsét eleve arra találták ki, hogy aki sportol (akár úszik) vagy szórakozik, az is láthasson. Szóval miért ne lehetne?

Semmi értelme nincs kivenni úszás előtt, akkor minek tetted be egyáltalán? :D

Viszont igen, strandon meg uszodában inkább napi lencsét kéne használni, illetve víz alatt ne nyisd ki a szemed, mert kiúszik a lencse.

2014. febr. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!