Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Horgászok Feeder botal folyóvi...

Horgászok Feeder botal folyóvizen hány gramosnak kell lenni az etetőkosárnak hogy a sodrás ne vigye ell?

Figyelt kérdés
én gondoltam hogy 100 gramos etőkosár biztos elég folyóvizre szerintetek

2014. febr. 24. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:
függ a sodrástól, a kosár fajtájától.
2014. febr. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem a kosár súlyától függ ,hogy a sodrász elviszi-e,hanem a kosár kiképzésétől!

Link az ideális kosár képéről:

[link]


Én annyit hozzátettem házilag,hogy alulra is tettem 1 kereszt talpat, ill a kereszt talpak végére tettem pici 5-5 mm-es lefelenéző tüskéket,hogy jobban fogjon,de a két kereszttalpal is már stabil...

hiszen, 10/9 esetben a sodrász nem viszi hanem görgeti a kosarat.

2014. febr. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nekem is hasonlók vannak csak nagyobak meg nincsek rajta oldal azok a lábak lehet hogy csinalok neki drótból lábakat amugy köszi a választ
2014. febr. 24. 15:53
 4/6 gomzoli ***** válasza:

Lehet karmokat szerelni a kosárra, bizonyosan stabilabban a helyén marad, de akkor is kell jócskán súlya is legyen, mert a fizika törvényeivel nem dacolhat. Ha a tüskék miatt gurulni nem tud, akkor majd csúszni fog a fenéken. Meg maszatot összeszedni a fenékről!

Tény, hogy a lapos, szögletes ketrec formájú kosarak jobban megállják a helyüket a sodrásban, és az is tény, hogy ennek ellenére is kellhet akár 100-120 gramm ólmozás is, ha erős, húzós sodrás van, pláne, ha nagyobb távolságra kell dobni (folyón már 30-40 méter is nagynak számít). A langós, sekélyebb vízben 10 méterre történő horgászathoz meg elég lehet a 30 gramm is.

2014. márc. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 gomzoli ***** válasza:

Egyébként azokkal a tüskékkel szerelt kosaraddal lesz majd egy baj, de ezt majd Te is észreveszed.

Állandóan bele fog tekeredni az előkezsinór.

2014. márc. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
én sokat kisérletezek vele,mindig kitalálok vmit h etetés is legyen -s mindenképpen fixen is maradjon,mert ha görgeti a sodrás: csak leakad,szétszorodik,elug"rál a hal elöl,kapásszerüt csinál,itt gyorsanhirtelen történik minden. sztem folyon ,sodrásba NEM az ETETÉS mennyisége hanem a szaga aromája illata számit.sztem elég ha az olomra rögzitesz DIOnyi golflabdányi "etetöt"(gombostű,vékonydrot)esetleg arra a damilra amin van a horog a tövére kétcentis vékony nyalokapálcika benne szivacs,spárga igy átfüzve a damil pálcika egyik végébe gyufaék stop,vékonypálcika nyitott horog felöli fele aromacsepp. jobban szeretem a pecsétolmot tuningolni a munkahelyemen de tégla deltoid se rossz,kanálolom furat igy elkerülhetö a kosár majdnem 1éve feederezek a nagyDunán,s szerintem nincs is jobb hely. tetszik h zajlik az élet,mindig másfajta halat fogok nem tudni éppen miféle hal akadt meg mig ki nem huzom,minden pecázás más.
2014. okt. 13. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!