Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hétvégén szeretnék lemenni a...

Hétvégén szeretnék lemenni a Balatonra horgászat csónakból. Lenne egy- két kérdésem?

Figyelt kérdés

Hétvégén, ha jó idő lenne lemennék a Balatonra pecázni. Lehetőség szerint pontyot szeretnék fogni fenekező módszerrel, csónakból gondoltam. Milyen csalival és etetőanyaggal érdemes próbálkozni ilyenkor? Csónakos horgászat során a csónaktól milyen messzire kell dobni elég akár 6 m- re ? Melyik időszakban érdemes kimenni, milyen messzire menjek? A tavalyi évben kezdtem csónakból horgászni, de az siralmas lett fogás szempontjából, ezért próbálok érdeklődni mert nem szeretném a tavalyi évet megismételni.

Köszönöm válaszokat.



2014. febr. 25. 09:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Csónakból nem igazán javaslom a fenekezést... :-)

Próbálkozz inkább úszós módszerrel. Ha szépen süt a nap, akkor én a nád előtti, sekélyebb részeken, nádöblökben horgásznék, olyan helyen, ahová süt a nap. Ha nincs napsütés, akkor is nádfal előtt próbálkoznék, mondjuk olyan 5-15 méterre a nádtól. Sötétebb színű, édes etetőanyag, esetleg némi mag és plusz aroma is mehet bele. 2-3 kemény gombóc ebből mehet alapozó etetésnek. 12-14es zsinór, 1-2 gr-os finom úszó jól kisúlyozva, 14-16os horog, nagyon kevéssel a fenék felett. Horogra csonti, vékony giliszta. Ha nincs kapás, akkor próbálkozhatsz vízközt is. Nehéz, mert ilyen hideg vízben még nem igazán mozdult meg a ponty, inkább keszegfélékre számíthatsz. Persze, amilyen idő most van, bármikor megindulhat a ponty is a felmelegedéssel.

2014. febr. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!