Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mindennapos úszás sok?

Mindennapos úszás sok?

Figyelt kérdés
Megpróbálnék mostantól fogva mindennap úszni. Eddig heti 2-3-szor mentem, de szeretnék mindennap úszni 1-1,5 órát. Ez így túl sok lenne? Nem vagyok sportoló vagy ilyesmi, csak izmokat szeretnék.

2014. ápr. 16. 12:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem lesz sok, izmos nem leszel tőle, vagyis rövidtávon semmiképp, és a kajára is figyelned kell.
2014. ápr. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem sok, viszont a célodhoz nem jó.


Izomzat méretének fejlesztéséhez nagy ellenállású erősítő gyakorlatok kellenek majd pedig a megdolgoztatott izomcsoportok pihentetése, megfelelő étkezés mellett (lásd testépítés)

2014. ápr. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Izmod az úszástól nem lesz sok, a mindennapos meg lehet, hogy pont nem fog neked erre rásegíteni. Étrend nélkül meg főleg nem.
2014. ápr. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 tkodit ***** válasza:
Nem "sok", mivel az úszás nem megterhelő az ízületeknek, de ettől függetlenül egy-két pihenőnap nem árthat. Viszont ha az izmosodás a cél, akkor csalódni fogsz.
2014. ápr. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor mit tegyek az izmosodásért?
2014. ápr. 16. 12:54
 6/9 anonim ***** válasza:

Már utaltam a 'nagy ellenállású erősítő gyakorlatokra' és a testépítésre, valamint többen is írtuk már a megfelelő táplálkozást.


De könyvet is írhatnánk neked erről, ha bővebb választ vársz :D

2014. ápr. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A nagy ellenállású gyakorlat alatt tenyérellenállást értesz? A testépítés alatt meg konditermet?


Nem akarok én izompacsirta lenni, csak egy kicsit izmosabb. Szóval olyan. Pont jó. Enyhén izmos vagy valami.


Az egészséges táplálkozás alatt gondolom sok zöldséget értetek. Meg ilyeneket. Az a gond hogy egyáltalán nem értek az ilyenekhez. :(

2014. ápr. 16. 13:09
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem konkrétan csak sok zöldséget...hanem kellő mennyiségű tápanyagot, fehérjét, szénhidrátot, zsírt. Izmosodni meg nem olyan könnyű, hogy félni kelljen a saját testsúlyos, vagy éppen a súlyzós edzéstől. Az a tévhit egy baromság, hogy óvakodjunk az ilyen edzésformáktól, mert egyszer csak túl izmosak leszünk. Nem, egyrészt nem olyan könnyű izmosodni, másrészt meg ott szabsz neki határt az étkezéssel és edzéssel, ahol akarsz, és mivel ez egy hosszú (hónapokig, évekig tartó) folyamat, ezért bőven van időd eldönteni, hogy mi az a szint, ahol te megállsz. Nem úgy megy az, hogy hoppá, kettőt pislogtam és máris herkules vagyok, "leadni az izmot" meg milyen sokáig fog tartani.


A Sárga Kapszulát olvasd el.

2014. ápr. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 English válasza:
Az úszástól lehet izmosodni! Én pl. több mint 10 évig úszó voltam/vagyok, és ez meglátszik a vállamon, és persze az izmaimon is. De csak ha sok éven keresztül csinálod (mint én), akkor.
2014. ápr. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!