Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Sügér pergető felszerelés?

Sügér pergető felszerelés?

Figyelt kérdés

Milyen dobó súlyú,illetve milyen botot vegyek?

Egy "tanácsadóm" az Okma Safina, 210cm-es 5-20g dobósúlyú botot ajánlotta. A bottal és a hossza egyet értek, de a dobó súlyt nem tudom. Azzal indokolta ezt a dobósúlyt , hogy így "univerzálisabb" , így lehet vele süllőzni és kisebb csukákra is alkalmas. De viszont sügérre megfelel? Ugye sügerezni leginkább twisterrel szeretnék. Legtöbb helyen sügerezéshez a 2.5-5cm hosszú twistereket ajánlják. Én 3cm hosszú twisterekkel szeretnék rájuk pergetni. Így nekem kb. 2cm vagy ennél rövidebb jigek kellenek, amiben nem találok 5g plusszosat, de viszont ha 5-20g-os botot veszek, akkor nem fogom tudni eldobni...vagy nem jó az elméletem?


Ma vettem 2700ft-ért, használtan, egy Shimano Catana 2500RA orsót. Ez meg fog felelni?


Ezekhez 50m, 0.8-as Berkley Nanofil zsinór és 1 méter Vision fluorocarbon előke 0.16-os méretben. És ugye végére jig 3cm-es twisterrel, valamilyen kapoccsal.


A lényeg most a bot dobó súlya lenne inkább,de maga a szerelés megfelelne?


Dobósúly miatt lehet jobban járnék a 180cm hosszú 2-10g-os Okuma Safinával?



2014. máj. 7. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:

a horgászatban még mindig nem lehet célzottan csak egy halra horgászni...

"sügér" pergető felszerelés,és egy sügérnek szánt twisterre is ugyanúgy rákap a süllő,csuka,balin,harcsa...

Az orsó amit vettél match orsó,de a célnak megfelel...


a dobósúly igazából lényegtelen,mert az lényegében annyit jelez,mint hogy a bot mennyivel van a legjobb viszonyban,de ha a bot maga "gagyi",akkor megszakadhatsz akkor is köpésnyiket fogsz dobni...

5-20gramm körüli IM8-as botot ajánlanék...

~20-as főzsinórt ajánlanék,az nem számítt,hogy van-e rajta 16-os előke v. nincs a sügér eléggé vehemensen kap,hogy mire észbekap arra már 1-1 serpenyőben "fröcsög".

2014. máj. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 gomzoli ***** válasza:

Ne gondold, hogy megsértődtem, de nem értem...

Ha kételkedsz a válaszaimban, akkor minek kérdezel naponta 2-szer privátban? Eddig vettem a fáradságot, és mindig válaszoltam, akkor is, amikor fáradt-álmos voltam, és semmi kedvem nem volt hozzá. Ha több véleményt is akarsz hallani, akkor jó, igazad is van. Azt is elhiszem, hogy neked ez most egy fontos téma, ahogyan decemberben a csukázó felszereléssel kapcsolatos 15 kérdésed, amikre írtam. De könyörgöm, minimális költségvetéseddel, "talán" megszerzett pénzekkel akarsz felszerelést venni, így MIT VÁRSZ? Azt hiszed nem tudna bárki ajánlani IDEÁLIS botot-orsót-zsinórt, ha nem az lenne a kritérium, hogy egy cipő árából meglegyen minden?

Igazán nem bántásból, de most már maradjunk a földön.

2014. máj. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem haragudtam meg remélem te se. Igwn, több ember véleményét szerettem volna hallani, ha csak egy ember véleményére lennék kiváncsi az első google link után nem kerestem volna tovább.


Nem tudom hogy milyen módban szerettél volna válaszolni, nekem úgy tűnt ,hogy rosszul esett neked ez a kérdés. Az egyetlen dolog amire tudok gondolni és zavarhat téged az a "tanács adóm kifejezés", ezt azért írtam, mert gondoltam ,hogy elfogod olvasni és amit először akartam írni az az volt hogy haverom. De viszont engem már azért is csesztek le ,mert havernak szólítottam valakit. Az ismerősöm sem igaz mert nem ismerlek,a horgász szakértő meg elég hülyén hangzik. Ha nem ez akkor nem tudom mi zaklatott fel.


Igen, észre vettem ,hogy elég sok neergiá

2014. máj. 8. 20:50
 4/7 A kérdező kommentje:

T fektetsz az üzeneteimre való válaszolásra amit köszönök is. Azt nem tudtam hogy álmosan is írtál vagy hogy gondot jelentett neked. Ha így van akkor sajnálom.


Egyébként még vagy 4-5 emberrel folyamatosan üzengetek ugyan ez a téma felől.

2014. máj. 8. 20:52
 5/7 gomzoli ***** válasza:
Semmi baj!
2014. máj. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyszerű a képlet:


210-es bot 5-20g dobósúllyal.

kb. 0,20-as monofil ,egy 3-5cm sima twister v. min.10CM hosszú "giliszta" twister.

Több színben, ebay-en kapni 100as pakkban vegyeset ~2800Ft +1500 Posta,de még így is kb 40 ft-ra jön ki db-ja ill. még sem 100ft/db mint a boltban,főzöd fél órát aztán olyan mint a kocsonya...


Ezekre egy 3-5gramm jigfej ...

Nem kell túlbonyolítani,nem kell semilyen 0,04-gyel vékonyabb előke,előbb lesz a serpenyőben az a sügér ,mint hogy észrevenné,hogy az 0,20-as és nem csak 0,16-os.


Nekem ami extrém módon bevállt sügérre az a bizonyos octopus twister ,ami szintén ilyen pakkban volt...

az nap 2 süllő 8 sügér volt a vendég...


Nem kell bonyolítani,nem kell ilyen előke,nem kell izélni,hogy 3 grammos jig 5 grammos botnál rossz.

Amúgy egy 3 grammos jig egy twister mellett átlépi a 4 grammot ,sokszor az ötöt is.

2014. máj. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem. Így akkor ami végül is kell boton meg orsón kívűl az pergető monofil,jigek,twisterek. Köszi mindenkinek :D
2014. máj. 9. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!