Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Milyen fenekező szerelést vegyek?

Milyen fenekező szerelést vegyek?

Figyelt kérdés
Valaki össze tudna nekem állítani 2db botot 2db lehetőleg hátsófékes orsóval, márkás nem márkás nem érdekel, csak birja valameddig. Ne feeder legyen, fenekezni szeretnék vele, kb 40-60m re. Ha lehetne akkor linket küldjetek. Köszi

2014. máj. 13. 19:37
 1/3 anonim válasza:
Feeder-el is lehet fenekezni. Nem értem az miért nem jó? Egyébként én is pont most szeretnék összeállítani egy új 2 botos fenekező szereléket, de feeder-el és nyeletőfékkel.
2014. máj. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Bocsi linket azt nem tudok neked küldeni, de néhány hasznos információt azt tudnék javasolni. :)

Először is, az hogy milyen szerelést választasz (árban)az az nagyon sok mindentől függ, de talán a legfontosabb hogy mennyit szeretnél horgászni. Nagyon gagyi botokat és orsókat nem ajánlok mert azok nagyon rövid élettartamúak. Különösen a fenekezésnél kell erre odafigyelni. Pl: az orsó és a zsinór. Ezeken nem javasolt megspórolni a pénzt, mert ezek mivel fenekezésről beszélünk ahol, nagy távolságra a mederfenéken horgászunk rendkívül nagy a kopás mértéke.

Másodszor pedig figyelembe kell venni az általad megcélzott halakat. Ha csak keszegezni akarsz akkor elegendő egy 2,5-3 m-es teleszkópos horgászbot. Ha a pontyok, amúrok stb. is a célpontjaid akkor egy 3-3,5 m-es 40-80 g dobósúlyú teleszkópos botot tudnék ajánlani. Ezzel könnyedén megdobható az 50-60 m-es távolság. Orsóból szintén ahogy írtad egy hátsófékes kb. 40-50-es orsót ajánlok. A szerelék pedig a mederfenék viszonyaitól, a kívánt halfajtól, és az időjárástól függ. Mondjuk egy 25-30-as főzsinór elegendő egy 35-40g-os etetőkosárral, ez utóbbiból a gubancgátlósat ajánlom, mert ez nem okoz zsinórcsavarodást és gubancolódást dobás közben.

Azért a teleszkópos botokat említettem mert ezek általában rugalmasak és kis helyen tárolhatóak, és szállíthatóak.

Ezek nem túl drágák, a jobb minőségűek között is vannak kb. 6000-7000 ft-os darabok.


Remélem tudtam segíteni! :) Ha esetleg kérdésed lenn nyugodtan írj nekem, segítek neked bármilyen horgászattal kapcsolatos információban. :)

2014. máj. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ja és még valami, találtam neked egy linket, itt még 2 botos szetteket is árulnak orsóval, teljesen elfogadható áron. :)


[link]

2014. máj. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!