Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Honan lehet tudni hogy a a...

Matroz01 kérdése:

Honan lehet tudni hogy a a hal a fenekezön mikor van rajta mikor le ereszti a kapás jelzöt vagy mikor fel huza akapás jelzöt?

Figyelt kérdés

#fenekező #kapása
2013. máj. 13. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Én eddig úgy tudtam, hogy .: Mindkét esetben rajta lehet.


Ha lefelé ereszti nagyon látványosan,akkor az azért van,mert pont feléd úszik így meglazul a damil ezért látod süllyedni a kapásjelzőt. Ha pedig ellenkező irányba úszik,akkor megfeszül = emelkedik a jelző.

Viszont ha csak minimálisan mozog a kapásjelződ akkor egyik esetben sem szabad berántani.:)

2013. máj. 14. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát szerintem is mindkét esetbeben. Én amikor biznytalan vagyok mert csak kicsit visszi megvárom a 3 rántást.
2013. máj. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Lajos54 válasza:
Főleg a rendesebb dévérek, ragadozók közül meg a süllő szokott "behozós" kapást produkálni.
2013. máj. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Legoman válasza:
Mindkét esetben igaz én úgy szoktam berántani hogyha a kapásjelző teljesen fent van vagy ha szépen lassan engedi le a kapásjelzőt akkor gyorsan berántok neki.
2013. máj. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mindkét esetben kapás van,ha folyamatosan lefelé engedi akkor feléd,ha felfelé húzza akkor a veled ellenkező irányba úszik.Ha csak egy picit szünetenként rángatja a kapásjelzőt akkor ne vágj be!Ilyenkor kicsi az esély hogy rajta van a hal.Ilyenkor csak akkor szabad bevágni ha a hal már 10-15 esetleg 20 perce szórakozik veled,ezért is mondják hogy a horgászat türelem.Velem már volt olyan hogy egy kárász fél órán keresztül szórakozott velem és csak ezután harapott rá a horogra és lett rendes kapás.Szóval megéri várni!de az is megtörténhet hogy a hal ránt a kapásjelzőn egy picit és abba is hagyja,ilyenkor megeshet az is hogy rajta van a horgon a hal csak nem mozog de az is megeshet hogy ott hagyja a csalit.Ha ezután 1 vagy fél óra elteltével nem lesz egy mozdítás sem akkor ki kell húzni a szereléket!
2013. máj. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek aki válaszolt hasznos volt :D
2013. máj. 25. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!