Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Megfelelő összeállítás?

Megfelelő összeállítás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már 5 éve is van annak, mikor utoljára botot fogtam a kezemben, most viszont szeretnék visszaülni a vízpartra. A régi felszerelésből maradt egy feeder botom, ami nagyon kezdő kategóriát képvisel és egy pergető botom. Szeretnék a feeder mellé beszerezni még egyet orsóval együtt.


Eddig ezt találtam, kíváncsi lennék a véleményetekre, esetleges ajánlataitokra. A keret olyan 30 ezer forint körül lenne, az sem baj ha olcsóbb.


Bot: [link]

Orsó: [link]


Válaszaitokat köszönöm!



2014. máj. 14. 00:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Legelső kérdés: folyón vagy állóvízen szeretnél horgászni?

Lényeges kérdés, mert folyóra ez a bot kevés lehet és a gyűrűzése is nagyon apró. Folyóra keményebb feeder kell, mert gyakran 80-as, 100-as kosarat kell használni, az megtömve kajával eléri a 150g-t is és azt gyenge bottal eldobni nem egyszerű mutatvány. Folyóra drága botot sem éri meg venni, mert komolyabb igénybevételnek vannak kitéve. Nekem Nevis Raptor van, szerintem folyóra első osztályú választás, ár/érték/terhelhetőség szempontjából. Az orsóról nincs személyes tapasztalatom, én inkább Shakespeare és Mitchell párti vagyok.

2014. máj. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem rossz, de ha van egy 30 ezres kereted, akkor lehet, hogy jobban is körülnézhetnél. Ha van pl orsóra nagyjából egy 15 ezres kereted, akkor nehéz lenne jobbat venni, mint az Okuma Longbow. Szerintem ebben a kategóriában a legjobb. A másik 15 ezerből pedig igen nagy a botválaszték, hosszban, dobósúlyban, kivitelezésben.
2014. máj. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat, úgy rémlett beleírtam, hogy állóvizeken, holtágon horgászom. Ennek ellenére köszönöm az első választ is, okosodtam belőle. A második válaszolónál említett orsót megnézem, köszönöm! A botokkal vagyok nagyobb dilemmában, sajnos az első feederemnek csak a spicce hajlik,a többi része nagyon merev, nem szeretkén újra ilyen botot venni.
2014. máj. 14. 11:42
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha állóvízen horgászol, és nincs szükség 80-100 méteres dobásokra, akkor egy medium feeder tökéletesen megfelel 3,9 m hosszban. Ebben a méretben akkor a választék, hogy nehéz lenne tanácsot adni, mindenkinek megvan a saját, jól bevált botja.
2014. máj. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én folyón is horgászom 40-80-as light feederrel, csak nincs szükség nagy dobásokra, a partközeli forgókban horgászok, 40-es kosár is elég, hogy helyben tartsa a szereléket, szélben 60-as kosárral is elvagyok. Sodrásba a 120-as súly is kevés és azt egy light feederrel bedobni esélytelen.
2014. máj. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Mindent átgondolva és tanácsaitokat megfogadva, formálva ezt az összeállítást néztem ki magamnak:


-SPRO Team Feeder Special 360MH - by Döme Gábor

-OKUMA Longbow LB50

2014. máj. 15. 21:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Teljesen jó lesz.
2014. máj. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!