Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Melyik csali a legfogósabb...

Melyik csali a legfogósabb ilyenkor a Balatonon balinra?

Figyelt kérdés
Sosem pergettem még balinra és érdekelne hogy így kora nyáron melyik csalival járhatnék sikerrel és hol érdemes balinra pergetni partról vagy be kell menni a vízbe?

2014. máj. 25. 17:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
attól függ honnan pergetsz a partról... :) Mólókon pergethetsz, ott szokott rabolni, de ezt látod. Ha nem rabol akkor be kell menni...
2014. máj. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Balinólom.
2014. máj. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat,akkor szerzek be balinólmot!:)
2014. máj. 25. 22:40
 4/13 anonim ***** válasza:
Szia! Rapala clackin Rap-ot használj! nagyon kapós, minden ragadozóra. Azzal megtudod akasztani a süllőt is, a balint meg főleg. Balinra, süllőre, csukára és harcsára is nagyon kapós! Én csak ezt használom. Pl. két napja voltam lent pergetni, először kb. harmadik dobásra megakasztottam vele egy 2,5-ös balint, majd utána nem sokkal egy óriási harcsát! Nem tudom mekkora lehetett, de brutál erő volt benne, sajnos eltörte a botomat! Pedig egy médium hevy 7-30 gr-os Sakura botom van, vagy volt, de nem bírta a terhelést! Sajnos volt a vízben egy bedőlt fa és természetesen oda próbált um. menekülni, ami sikerült is neki. Én próbáltam minden erőmmel ezt megakadályozni, folyamatosan húztam a féken, próbáltam visszaterelni, de a féket túl húztam és már nem engedte a zsinórt, így eltört a botom sajnos.
2014. máj. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Balinólom, pilker, felszín közeli wobblerek általában szürke-kék-ezüst színekben, körforgók ugyanilyen színekben általában beválnak.
2014. máj. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Így van ,ahogy írtam,s az előttem író is : BALINÓLOM ,PILKER.


Ez a 2 csali "speciális" balincsali.


Tudtad,hogy a szakirodalom szerint a leggyorsabb magyarországon jól fogható hal a balin? - kb 30km/h-ra írja a szakirodalom átlagos "sprintsebességét",de elvileg 40km/h-ra is képes,testfelépítéséből adódóan.Míg a csuka&amur van a második helyen a szakirodalom szerint,de a csuka ezt a sebességet csak kis ideig tudja tartani,ill. az amur szinte azonnal elkezd lassítani.


A balinólom/pilker azon az elvet alapszik,hogy amilyen messze csak tudja az ember dobni olyan messze kell,ahogy vízbecsapódik egyből olyan gyorsan kell vontatni ahogy csak tudjuk ,légbuborékok képződnek körülötte,s a balin erre sokszor felfigyel,persze többi ragadozóval együtt,viszont egyik sem bírja addig tartani a lépést addig,míg elnem éri,a balint kivéve,tekerheted olyan gyorsan ahogy csak tudod a balin gyorsabb és lazán utoléri...

Ezért tipikus balincsali a kettő.

2014. máj. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
És ebből a rapala clackin rap-ból milyen méretű és színű az ideális Balatonra mondjuk mólóról?és a pilkerből?Mikor menjek pergetni hogy a legnagyobb valószínűséggel sikerrel járjak és hova?
2014. máj. 29. 21:06
 8/13 anonim ***** válasza:

Pilkerből a szín lényegtelen,hisz úgy is légbubokérot húz.

Akkor vegyél belőle amekkora a bot dobósúlyába belefér.

Egésznap eredményesen fogható,de legjobban sötétedés előtti 1-1,5 órától kezdve reggelig.

Ekkor a küszcsapatok amelyekre pályázik azok kezdenek szétszéledni,egy-egy darab a csapattól távolodik erre rávág rendszerint,ergo a fényes v. csak a légburkot húzó (vagy mindkettő,idő függő) pilkerre/balinólomra rávág.


Az hogy holkeresd az egyszerű:Nyílt vizen,nem 5 méter széles csatornákon,hanem befele ;)


Én azt mondom,hogy balinra még mindig Pilker/balinólon a legjobb,bár nagyon eredményes volt nekem a küszt idéző Wobbler ...

Itt gondolok:Nevis WILLOW kék - fehér

Rapala - BalsaXtreme arany

Rapala - MinnowRap

Illetve a legfogósabb ,ha a PILKER-re nem támad:Salmo thrill

Küszcsapatot körbetapogatva vele ,a lassan vezetett küsz másolat,tökéletes "beteg" küszdarabot utánoz,túl csábító neki.


Amivel novemberi rekordomat tartom csukás napon: Salmo Slider ezzel fogtam közel 5 kilósat,igaz azóta sem fogtam vele balint.

2014. máj. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm,akkor be szerzek pár fogós darabot!
2014. máj. 30. 06:41
 10/13 A kérdező kommentje:
3. válaszolótól kérdezném hogy a rapala clackin rap-ból jó a 8 cm és 25 g-os darab balinra vagy a kisebb jobb lenne?
2014. máj. 30. 17:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!