Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Horgászat jogszabályok (botokr...

Horgászat jogszabályok (botokra vonatkozóan)?

Figyelt kérdés
Felnőtt horgász vagyok, 2 horgászbottal horgászom, és a kisöcsémet szeretném elvinni horgászni egy halastóra. Az lenne a kérdésem hogy amíg én 2 bottal horgászom lehetséges e hogy ő engedély nélkül horgásszon egy kis bottal? Még csak 10 éves, kezdő horgász, és szeretném tanítgatni. :)

2014. máj. 27. 19:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, gyermek engedélyt kell váltani neki. Piti összeg szokott lenni, de meg kell kérdezni az adott vízterület kezelőjét. Biztos, hogy halastóra akarsz menni horgászni? Azt a legtöbb helyen nem nézik jó szemmel! :)
2014. máj. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Az az igazság hogy csak ritkán tudom elvinni, ezért nem nagyon érné meg a horgászengedély. Gondolkodtam más tavakon is, de az a gond hogy a Balaton közelében lakom és nyáron nem nagyon van lehetőség ott a horgászatra a strandolók miatt. Nem tudsz esetleg valami olyan helyet a Balatonon Siófok közelében ahol nyáron is van lehetőség a horgászatra? Előre is köszönöm!
2014. máj. 27. 21:58
 3/8 anonim ***** válasza:
A Balatoni éves gyerek engedély 1500 Ft. A MOHOSZ vizekre érvényes éves jegy tavaly 1000 Ft. volt. A gyermek állami jegy úgy tudom ingyen van. Nem hinném, hogy ez miatt érdemes rizikózni egy esetleges 20-30e Ft-os bírságot és az éves eltiltást. A Balatonon én csak évente 1-2 alkalommal horgászom, szezon előtt illetve után (pont az említett okok miatt) és nem ismerem a környékbeli horgászlehetőségeket, de Siófoknál ott a Sió-csatorna, érdemes lenne megpróbálni.
2014. máj. 28. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet Balatonon is pecázni, persze nem a strandolók között... Mólókon mondjuk... de lehet a SIó csatornán is, meg folyókon...
2014. máj. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Meg ott a Siófok-Sóstó az kifejezetten 1 tó.
2014. máj. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt tudom hogy mennyi az engedély ára, mondjuk még ha csak 2-3 alkalommal viszem el horgászni akkor is megéri. Gyermek horgásznak meg azt hiszem hogy nem kell vizsgáznia, nem? Csak 14 év fölött. Amúgy gondolkodtam már én is a Sió csatornán, de az a baj hogy az igazat megvallva nem tudom se azt hogy oda mennyibe kerül a napi jegy, mik az arra a vízre vonatkozó jogszabályok, meg hát nem tudom hogy mennyire van ott esély halat fogni, meg hogy mennyire akadós a mederfenék. :)
2014. máj. 28. 19:06
 7/8 anonim ***** válasza:
Sió csatornára ugyan úgy Balatoni enegdéllyel lehet... Persze megvan mettől meddig, de lehet... És igen 14 év alatt nem kell vizsga.
2014. máj. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. máj. 28. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!