Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Balatonon milyen engedélyek...

Balatonon milyen engedélyek kellenek, hogy horgászni tudjak?

Figyelt kérdés

Szlovákiából vagyok,s hétvégén megyünk Balatonszepezdre kirándulni. Szeretnénk édesapámmal kivenni az engedélyt, s amint néztem, a partközeli engedély felnőttnek 4500 ft. Ehhez még kell valamilyen engedélyt vásárolni?

Még egy kérdés, hogy az ifjúsági horgászjegy hány botos horgászatot engedélyez?



2014. aug. 10. 17:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Ifjúsági horgászjegy: 1 botra szól, a felnőtt 2-re.


Engedélyek: Először is kell ugye napijegy. Lehet venni 1 naposat, 5 naposat, 10 naposat, attól függ mennyi kell. (A több napos jobban megéri.) Ezen kívül kell állami jegy, anélkül nem is adják ki a napijegyet. Ehhez meg kell ugye horgászigazolvány...stb

2014. aug. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A 4500-at amúgy benézted, annyi azért nincs.... Itt vannak az árak: [link]
2014. aug. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

A felnőtt 72 órás 4500 ft. És a többi engedély mennyibe kerül felnőttnek?

2014. aug. 11. 00:11
 4/9 anonim ***** válasza:

[link]


Az állami jegy is 4000 körül van.

2014. aug. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Amúgy majd csontira fognak menni keszegek... :) Azt vegyél mindenképp.
2014. aug. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod! :)

Csontit azt otthonról is viszek meg még ott is veszek. Kukacot ha sikerül találnom otthon akkor még azt is megpróbálom. Egyébként egyik ismerősöm is volt Balatonon horgászni, s neki nem kellett állami jegyet megvásárolni, csak a napijegyet vette meg. Ha állami engedély nélkül horgászom, de 72 órásat kiveszem, akkor az ellenőrök gondolom megbüntetnének, nem? Mert nekem ez furcsa, hogy nem kellett neki kiváltani..

2014. aug. 11. 14:32
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja, és kiadták neki állami jegy nélkül .. o.o
2014. aug. 11. 14:33
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát elvileg a napijegyre ott helyben ráírják (ahol veszed) az állami jegyen lévő sorszámod... Anélkül nem is nagyon adhatnák ki... De nem tudom, majd ezt ott megmondják, ahol veszed. Ha lehet, akkor Magyarországon vedd, szinte minden horgászboltban árulnak. Ha meg az ellenőr emiatt megbüntetne, akkor ne izgulj... Fgodd rá arra, ahol vetted... Ez ne ma te hibád ha úgy kaidják a napijegyet... Ott a boltos lenne a hibás, nem te.
2014. aug. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Aha, hát akkor majd ott kiderül, hogy hogy is lesz a dolog. Nagyon szépen köszönöm a segítséged! :)
2014. aug. 11. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!