Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Kezdőként milyen horgász...

Kezdőként milyen horgász felszerelést vegyek?

Figyelt kérdés
Viszonylag kezdőnek számítok. Ezelőtt 10 éve horgásztam utoljára, de akkor szinte napi szinten. Akkor sima teleszkópos bottal jártam főként fenekezni. Akkoriban még nem volt ennyire elterjedt a feederezés. Szeretném megpróbálni milyen lehet, ehhez szeretnék megfelelő botot és orsót venni, de semmi tapasztalatom nincs. Főként állóvízben használnám, 30.000 Ft-ot szánnék az egész szettre. Valamint egy másik kérdés, feeder bottal hogyan kell bedobni? Fenekezőnél nem kellett félnem, hogy eltörik a bot, bedobásnál nem finomkodtam. Feeder bottal hasonló "technikával" szerintem kapásból törném a botot... Ezt jól gondolom?

2014. szept. 4. 15:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Feeder bedobás:a bot nem törik el,ha rendeltetésszerűen van használva,vagyis egy 120g-s boton amennyiben a végszerelék össz. súlya 120g alatt van nem törik el,ha megszakadsz sem,gerinces bot,bár egy közepesen erős dobás is ugyanakkora távolságot eredményez mint a teljes erőből ugyanakkora hosszúságú botnál,hisz gerinces.


Kezdőnek 3.6-3.9-es feeder botot ajánlanék Medium vagy medium heavy kiszerelésben,talán heavy (ezt csak nagy távolságnál 3.9-esben).

Sajna nem tudom,hogy mire gondolsz az egész szett alatt ... ( az általad írt tárgyak,vagy kiegészítők is kellenek-e)

Feeder horgászat szépsége ,hogy a csalizási mód 80%-ban a hajszálelőkére hagyatkozik,így különleges formájú horgok előnyösek ,ilyen : GURU QM1 BARBLESS - 12 , Gamakatsu 2260/2260B.GAMAKATSU A1 TEAM FEEDER CARP FEEDER - 10. Általában az ideális méret ~ 8-as.

Zsinór : főzsinórnak 22 vagy 24-eset használok,jó ár/érték arányú zsinór : Nevis Espirit 22mm.

Előkének: 16-os fonottat vagy 18as monofilt szoktam (pl:Haldorado Braxx 16mm,Haldorado Visitor 18mm)

Feederbot: NEVIS CAYMAN FEEDER 390H

Orsó: Elsőfékes orsó legyen.

kosár:Haldorado feeder kosarak.

Csali:Pelletek,vagy csonti esetleg HÁZILAG erjesztett kukorica.

2014. szept. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, feljegyzeteltem. 30.000 ft lenne a botra és az orsóra, többi szerelék cucc nélkül. Milyen botot és orsót tudnál mondani ami szerinted jó?
2014. szept. 4. 19:01
 3/18 anonim ***** válasza:
Ahogy az első is írta jo lesz egy Nevis Cayman Feeder 3.90H , én is elsofekes orsokat ajánlóm pl. Nevis torrent feeder 5000, es meg marad penzed is.
2014. szept. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Szeritnem ezt a horgászboltba is elmondják ám! Csak menny be és ennyi! Nem kell a legdrágábbat megvenni. Bedobás uygan az. A feeder szerelés teljesen más. Pl. feeder ksoárba nem fér annyi etetőanyag, mint a teleszkópos szerelésbe, ezáltal pedig nem törheted el a botot. Ha eltörnéd, akkor a hal is eltörheti, nem? Ez nem így van. Hajlékony, de nem törik egykönnyen.
2014. szept. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
feeder bot kell, feeder kosár, na meg egy féeder bottartó! Hiszen ezt vízszintesen kell lerakni, ehhez van speciális állvány.
2014. szept. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszokat. Utolsó válaszoló vízszintesen kell lerakni? Legtöbb botot vízszintesen kell lerakni tudtom szerint nem? Nem arra gondolsz, hogy szinte 90 fokos szöget kell bezárni a a damilnak a bot spiccével?
2014. szept. 11. 15:44
 7/18 anonim ***** válasza:

"Vízszintesen" kell lerakni.

Duna parton egy 30-40%-os partafalon horgászva ígéretes,egy feeder rod.

Nem szükséges (feltétlen a 90 fok).

60-90 között az ideális.

Sokan a feeder botot a parttal egy vonalba helyezik és nem a víz felé.

Lényegtelen,hogy helyezed.

60-90 fok legyen kb. meg.

360/390-es Heavy bot és első fékes távdobó orsó legyen

2014. szept. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Spro 390H lett a bot és az orsó Nevis Carp Feeder 6000. Végül jó választás lett? Kipróbáltam, de sokszor volt olyan, hogy a medium spicc véget raktam fel, nem vettem észre, hogy kapás van. Gyakorlatilag amikor kitekertem, rajta volt a keszeg a horgon, hogy nem is vettem észre. Lehetséges, hogy a 40-50 cm hosszúságú előkeméret nagyon hosszú vagy a spicc medium helyett az eggyel gyengébbet kellett volna felraknom?
2014. szept. 13. 20:03
 9/18 anonim ***** válasza:
Keszegre , karaszra untig eleg a light spicc, cseréld ki és probald meg
2014. szept. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nem keszeg/kárász volt a cél! Az jött. Nem szelektáltam. Volt 2 nagy ponty is, de egyik kiakadt, másiknál elrontottam a csomót és ezért ment el. Azóta már megtanultam normális klincs csomót kötni.
2014. szept. 13. 21:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!