Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Úszástól hogyan szélesedik a...

Úszástól hogyan szélesedik a váll?

Figyelt kérdés
Úszástól a vállcsontok kinyúlnak? Vagy a vállízület? Mert akárhány úszót megnézek, mindnek széles válla van(És nem az izom miatt, alapból a vállcsontjuk?!)Ezt nem értem. normál vállszélességű típus vagyok(17/f), ha elkezdenék intenzíven úszni, akkor szélesednék csontozatilag? Vagy csak izom nőne a vállra? Ha valakinek van (akár személyes) tapasztalata, információja pls írja le!:D
2010. jan. 19. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Izomzat rakódik a vállra, attól szélesebb. Más kérdés, hogy a tehetséges úszók eleve kicsit szélesebb "rámával" születnek, ez szélesedik az izomzattal.
2010. jan. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
23%
jaj te kis buta! nem a válad szélesedik hanem a fejed megy össze víz közegellenállásától!
2010. jan. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
41%
az utolsó kommentelő-nek qrva az anyja!!!
2010. jan. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem az izomzatról beszélek, (sok úszónak lóf*sz vállizma van egy kondishoz képest, ha egymás mellé állnak mégis az úszó a szélesebb), az egész vállszerkezetük szélesebb.

Én úgy hallottam hogy az úszás kilazítja a csontok kapcsolódását, erről akartam megerősítő választ/információt kapni.

2010. jan. 20. 14:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Én úszok (edzés)... Széles a vállam, de ha belegondolsz, úszáskor ahogy előre viszed a kezed, a vállizmoddal történik mindez, tehát erősödik.

Az úszáshoz nem árt, ha eléggé hajlékony vagy, és az úszástól nem lesz olyan kötött izomzatod, mint pl. ha gyúrnál.

2010. jan. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyrészt a rajta lévő izomtól, másrészt a derekuk vékonyabb (nincs úszógumi :)), így a válluk is arányában szélesebbnek tűnik.
2010. ápr. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!