Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Anyukám nem engedi, hogy...

Dóra21 kérdése:

Anyukám nem engedi, hogy abbahagyjam a versenyszerü úszást, és azt mondta, hogy még többet kell edzenem, hogy bekerüljek a legjobbak közé. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Így is heti 15-16 órát edzek, napi 7000m! És ezek után még menjek haza tanulni, és készüljek a sulira! Mondjuk, még nem olyan nehéz a tanulás, mint majd késõbb lesz, de még emellet apum a zongorázást is erõlteti.

13L



2014. okt. 7. 06:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus szülők...


Esetleg ronts el szandekosan nehany dolgozatot es ne gyakorolj zongoran. Ha kerdezik miert estel vissza mondd hogy mar nem bírod.

2014. okt. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
mondd el, hogy ki szeretnél szállni ebből a versenyistállóból- nem akarsz edző lenni. Mert ezt sokáig nem bírja senki, és elég hamar más nem is marad, mint hogy edző legyen. Mi szeretnél lenni? mivel szeretnél foglalkozni?
2014. okt. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Dontsd el hogy te mit akarsz. Szeretnel uszoversenyzo lenni?


Ha igen, akkor hajra, csinald. Ha nem, akkor meg szimplan szabotald el.


Amugy szerintem meg nehany evet kibirsz, aztan ugyis kiderul, van-e jovod a sportban vagy nincs.


Szuleidet meg csokoltatom, neked reszvetem.

2014. okt. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj hogy ide tizenéves gyerekek írnak.

Nézzük a dolgot édesanyád szemszögéből:

Rengetek pénzt és energiát beleölt abba hogy jó legyél.

Nálunk is van családba úszó gyerek, volt időszakasz amikor hiányzott belőle a motiváltság, hiszen időközben más is érdekli, de rájött hogy mióta is csinálja ezt és hogy nem szabad abbahagyni, és ez a kitartás felnőtt korában is megmarad.

A zongorát tényleg nem kellene erőltetni, kettő nem megy magas szinten.

Sokat edzel? Vegyen neked anyud magas dózisú multivitamint, megfelelő étrenddel és pihenéssel!

Motiváld magad!

Ha meg ennyire nem akarod már ezt csinálni, akkor kerek perec mond meg, már így is elég pénzt kiszórtak az ablakon, és az ő hibájuk is főleg ha látják hogy örömödet sem leled benne.

2014. okt. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Amúgy a 2. válaszolónak a kérdésére a válasz: szeretnék többet tanulni, és valamilyen orvosi pályára szeretnék menni! De ahoz nagyon sokat kell tanulni!
2014. okt. 9. 21:21
 6/12 anonim ***** válasza:

Javaslom legyél határozott. Itt nem arról van szó, hogy motivált vesztett legyél. Láttam elég gyereket ebben az 'istállóban', ahogy egyik előttem lévő írja, és nem mindenki bírja. Egy nem versenyúszó ember, vagy ilyen közegben nem mozgó, ezt nem igazán tudja elképzelni, milyen állóképességet, időket, magatartást követelnek meg a gyerekektől, akár ideje korán. Illetve gyakori az olyan szülő, aki mindenképpen bajnokot akar faragni a gyerekéből, hogy 'villoghasson' vele, és képtelen elviselni, hogy a gyereke ezt nem akarja, vagy más felé orientálódna. Az ilyen szülők a maguk meg nem valósított és vágyott álmait akarják a gyereken keresztül megélni. Napi 7 km pedig rengeteg (egy gyereknek, aki akár 4 óráig is iskolában van), kb. 2-3 óra, vagy még több. Egy 13 éves gyereknek hol marad az iskolából kilépve a szabad játék, a tanulásra való idő stb. Ezt nem mindenki bírja, és ez nem meglepő. Erre sajnos a multivamin nem elég. Egy nap 24 órából áll. Mond anyukádnak, hogy nem bírod.

A zongorázásról pedig, nem tetszik valamilyen másik hangszer? Valamilyen szakkör amire szívesen járnál?

2014. okt. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Azt csináld amit szeretnél, ha nem érdekel az úszás akkor közöld, és ne járj többé. Mondd el a szüleidnek, hogy téged mi érdekel, és mit szeretnél a jövőben.
2014. okt. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy nagyon könnyen sérthetõ vagyok és amikor már párszor közöltem a szüleimmel, hogy már nem bírom, és nincs is energiám másra, akkor anyukám elkezd valam kiabálni és mindíg az a vége a veszekedésnek, hogy "jó akkor hagyd abba, de csak 5-öseid lehetnek az iskolába!" És mikor mondom hogy jó, legyen így, akkor megsértõdik és elmegy! Majd másnap megint lezavar edzésre! Ebben az a legszörnyübb, hogy amikor suliszünet van, belegondolok, hogy a többi osztálytársam játszik, olvas, szülinapi buliba megy, stb. Én ott "halok meg" az uszodában a többi társammal, és az a durva, hogy ök is igy gondolják!!!
2014. okt. 29. 19:48
 9/12 anonim válasza:
77%
anyád megörült..rajtad keresztül akar meggazdagodni..Azt tedd amit jónak látsz..Némelyik szülőnek a börtönben a helye..
2014. okt. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az edzővel milyen a kapcsolatod? Esetleg beszélhetnél neki erről.
2014. okt. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!