Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogyan tudnék a vízen fentmara...

Hogyan tudnék a vízen fentmaradni?

Figyelt kérdés
pl ha bemegyek egy 3méteresbe eleve hogymaradjak fent a vízen?mert nagyon szeretnék megtanulni úszni
2008. aug. 11. 22:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

3 méteresben semmiképpen ne próbáld ki!!

először az alapmozgásokat a parton gyakorold, majd felügyelet mellett(!!) lehet próbálkozni. keress egy úszómestert, vagy iratkozz be egy tanfolyamra.

egyedül ne próbálkozz, mert nagyon rossz vége leht!

2008. aug. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sosem tudtál uszni vagy csak elfelejtetted? Mert ha régen tudtál akkor magadtol ujra meg tudsz tanulni, csak gyakorolni kell. Na persze nem 3 méteres vizben.

Ha meg sosem tanultál akkor itt az ideje hogy keress valakit aki megtanit. Ismerösök, barátok? Vagy keress egy tanfolyamot ahol megtanitanak.

2008. aug. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
22%
javaslom az úszógumi használatát.
2008. aug. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg szeretnél tanulni úszni, először kb. derékig érő vízben próbálkozz: a tüdőd mindig legyen tele levegővel, és próbálj meg ráfeküdni a víz tetejére! Ha már biztosan fekszel rajta háttal, teát nem kell kapálóznod ahhoz, hogy fen maradj, elkezdhetsz tempózni is... A kulcs a levegővétel! :)
2008. aug. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

Ahogy az előttem válaszoló is írta: először a vízen lebegést kell megtanulnod. Ezt célszerű elsőre háton gyakorolni, mert így nem kell a fejed kiemelni a vízből a lélegzetvételhez. Ha teljesesn teleszívod a tüdőd levegővel, akkor biztosan fennmaradsz a vizen. Itt kivételesen némileg előnyben vannak a túlsúlyosak, mivel a zsír sűrűsége kisebb, mint az izomszöveté, így könnyebben fennmaradnak a víz tetején. (Az un. "úszógumi" tényleg működik. :) )

Először próbáld meg kitapasztalni, h. mennyi levegőt tudsz úgy kifújni, h. még ne kezdj el süllyedni.

(Fontos, h. medencében próbálkozz, ne tóban, és pláne nem tengerben, mert a hullámok elég kellemetlenek tudnak lenni.)

Ha ez már megy, akkor lehet próbálkozni arcra fordulva is, aztán jöhetnek az óvatos karcsapások. De így szerintem rendesen megtanulni úszni nem lehet (v. nagyon nehéz), úgyhogy mindenképp ajánlott elmenni úszótanfolyamra.

2008. aug. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
én jártam 1 évig úszótanfolyamra és ma már olyanra is képes vagyok amire sokan nem.azt mondják könnyű azt megcsinálni amit leírok: először menny be a vízbe derékig vagy deréktól egy picit felljebb,próbálj felfeküdni a vízre(vagy ha már tudsz akkor feküdj fel),derekad-csípőd környékét nyomd fel(mintha állnál és neagyon kihúznád magad egyenesre),és lazulj el de a nyakad tartsd egy kicsit feszesen.először rövid ideig majd amikor megy akkor hosszabb időre is mehet.
2008. aug. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
53%
a lábaiddal nyomd fel mad! mintha taposnád a vizet, de széttett lábban.... és a kezettel is ugyan azt csináld... de az ujjaid zárd össze!!! pupi
2008. okt. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
48%
Szija a lényeg hogy neféjj... neféjj a viztől neféjj ha lemerülsz.. és az égvilágon semmi gond nem lesz szép nyugodt mozdulatokkal kavard magad alatt a vizet... természetesen olyan vizben ahol ha lemerülsz tehát a fejed viz alá kerül kitudj ugrani levegőért én egyébként ugy tanultam meg még régen h sokan usztak már elöször én nemmertem bemenni a nagy vizbe mert féltem a szélén cseszekedtem aztán 2. szor elegem lett beugrottam és simán ment az uszás:) persze ott volt oktató szal ha gond lett volna kiment szal okosan:)
2008. dec. 28. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Kapálódsz, mint egy gyurcsánytáncos kis zsidóbérenc, oszt ha nem maradz fenn, akkor elkúrtad!
2010. febr. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!