Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Milyen horgászbotot vegyek neki?

Milyen horgászbotot vegyek neki?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Páromnak karácsonyra bokszzsákot szerettem volna venni, de aztmondta, jobban szeretne horgászfelszerelést... Ez eddig mind szép és jó, de 1 hete bújom a netet és nem tudom milyet kellene neki venni. Nem értem melyik mire jó... Semmit sem tudok, tiszta hül.ye vagyok e szempontból. Azt tudom, hogy akárhányszor horgászni meg, 1 órát bíbelődik a botjaival, de azon kívül hogy orsó van rajtuk, mást nem tudok azokról sem... :(

Nézelődök, van sokféle és különböző méretűek. Milyen a 8 méteres és mire való? (vagy 8 láb, már azt sem tudom...) . linkeltem egyet, kép alapján remélem tudjátok hogy milyen ez :D


[link]


[link]


Ja és ezek a grammok mit jelentenek?

Amin nem látok orsót, arra lehet szerelni külön?

Mire lehet horgászni ha nem orsós?

Bocs a hül.ye kérdésekért...


2014. okt. 30. 17:24
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
2014. okt. 30. 17:26
 2/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát ez igy nem lesz egyszerü az már biztos :)

Azt jo lenne tudni hogy a párod milyen halakra horgászik

leginkább? Az a három bot amiket linkeltél, mind más

modszerre való. A 8 méteresbe is van több féle van amire

nem kell orsó és van amire kell de akkor azon vannak zsinórvezetö gyürük. A grammok általában azt mutatják hogy

az adott botra ugy mondjan mennyi sulyt lehet Max. tenni

a bedobáshoz. Általában azokra a botokra lehet és kell

orsót tenni amin zsinórvezetö gyürük vannak végig a boton.

Ha ugy mond sima hosszu a bot akkor spiccbotrol beszélünk

arra nem kell orsó avval általában keszegeket dévéreket pontyokat szoktal fogni a part közelébe. Remélem minden

kérdésedre érthetöen irtam a választ.

2014. okt. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:

Szia! Inkább itt válaszolok mert látom ez nehéz szülés lesz . :)


Nagyon nem mindegy, hogy melyik bottal mire akarsz horgászni, mert ugyanúgy ahogy nem állsz neki piskótát sütni egy kuktában, még ha elméletileg kivitelezhető is lenne ha jól kikened vajjal és befér a sütőbe, ugyanúgy nem fogsz egy pergetésre kitalált bottal fenekezni egy tavon mert csak szenvedés lesz belőle.

Szóval érdemes lenne tudni, hogy milyen halakra szeret horgászni a párod, milyen vizekre szokott járni (folyó/tó), mekkora halak várhatók ott, akadós e a terep vagy sima..stb stb.

Orsót azt szinte mindegyik botra kell tenni, azért nem árulják együtt a kettőt mert ott is ahhoz választod ki, hogy milyen/mekkora halakra horgászol, milyen messzire kell dobnod és hogy kézben tartod a botot vagy lerakod a bottartóra és úgy várod a kapást.(ha lerakod nem számít a súlya). A grammok meg amik a botok után vannak írva a dobósúlyt mutatják, pl egy 8-32 g-os bottal 8 és 32 gramm közötti csalikat lehet bedobni.


Szóval még mi akik horgászunk is órákat el tudunk tölteni azzal, hogy összeállítású milyen cuccot vegyünk magunknak, hát még akinek lövése sincs. :)


De vannak olyan horgászcuccok is amik szintén jó ajándékok lehetnek és nem nagyon tudsz mellé lőni pl: szék, horgászláda, fejlámpa, thermo ruha télire (már ha eljár télen is), merítőháló, elektromos kapásjelző.. és még egy csomó minden.


[link]


Itt nézelődhetsz, van minden ami a horgászathoz jól jöhet.

2014. okt. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)


Háát... azt tudom, hogy ha kis halra megy akkor 2 órán belül otthon van sok pici hallal (keszeggel talán, vagy pici törpeharcsával..) ha nagyra, akkor lent van 1 éjszakát és hazajön 2 ponttyal. :)


Tiszában horgászik, bár most külföldön élünk így nem a Tiszában fog, viszont ő ez a nagyhalazós fajta és olyan szeretnék neki venni, amivel süllőre, pontyra tud horgászni.


Akkor még 1 kérdés... Minél több grammos annál jobb? Vagy mekkora grammos a pont megfelelő?

És a 3 közül való valamelyik nagy halakra?:)


[link]


ezen gondolkodom nagyon, ez kb 3 méter hosszú lehet, de legalább van rajta orsó és nem rontom el, hogy olyat veszek amin nincs.

Elvileg 10-40 grammos.

2014. okt. 30. 18:19
 5/16 A kérdező kommentje:

Huhh hát köszönöm, nem kerültem közelebb ahhoz hogy tudjam, milyet vegyek :D

3x voltam vele, de ha nem jön a kapás 5 percen belül akkor megunom és nem figyelek tovább... :) De nekem ilyen sima botot adott, amin nem volt semmi csak a damil meg az az izé ami lebeg a vizen. Úszó. De akkor ő is olyannal horgászott azthiszem, éjszakára vagy egész napra nem visz le mert megunom így nem is tudok a botjairól semmit. :(


Szerintem itt tavakban fog horgászni. De a terepet nem tudom.

2014. okt. 30. 18:25
 6/16 A kérdező kommentje:

Akkor esetleg még annyit tanácsoljatok, hogy ha pl pontyot, süllőt vagy harcsát vagy nagy halat szeretne fogni, hány grammosat és milyen hosszú botot nézegessek?


Nagyon sok bot 2-3 méter hosszú, de én nagyon rövidnek gondolom.

2014. okt. 30. 18:26
 7/16 A kérdező kommentje:

sok esetben találkozhatunk hatalmas compókkal, dévérekkel is, melyek jó kiegészítő horgászatot biztosítanak a csukázás mellé. Bizonyos tavakon, kapitális méretű tavi pisztrángokat is horogra csalhatunk, ezek súlya sok esetben megközelíti a 8-10 kg-ot. Ezért szerepelnek ezek a vizek rendkívül vonzó úti célként Európa valamennyi horgásza számára.


Ezeket a halakat más-más bottal lehet kifogni? Nem értem, hogy miért nem elég 1 erős bot hozzá.

2014. okt. 30. 18:31
 8/16 anonim ***** válasza:

Amiket te linkeltél oldalakat, ott zömében tengeri

horgászathoz való botok felszerelések vannak.

Írtad hogy Pontyra horgászik ha nagyobb halakra megy,

találtam arra alkalmas botot, bár nem tudom árba

mennyire jo ez mert az orsót még külön kéne hozzá megvenni.

ez lenne a bot:

[link]

és innen kéne hozzá választani orsót

[link]

mondjuk ezt:

[link]

2014. okt. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

még annyit hogy ez nem csak pontyra más halra is megfelel

nagyobb compora dévérre Stb. ahogy írtad

2014. okt. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Huuuu szuper :) Koszonom szepen :)
2014. okt. 30. 19:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!