Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mennyi a boltban átlag a...

Mennyi a boltban átlag a legolcsóbb wobbler?

Figyelt kérdés
2014. dec. 25. 19:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Átlag a legolcsóbb nem létezik.

Van legdrágább, legolcsóbb, és e kettő összegének a fele az átlag - de gyakorlatban ez is használhatatlan megközelítése a wobbler vásárlásnak.


Megfelelő wobblert vásárolni csak alapvető ismeretek birtokában lehet, már a kínálat böngészés előtt tudni kell azt, hogy megközelítőleg milyen wobblert keres a pecás, milyen paraméterek kellenek oda, ahová a műcsali használva lesz.

Ennek ismeretében lehet keresgélni, ár-érték arányt latolgatni, minőséget, akciókat figyelembe venni.

Nyilvánvalóan fölösleges darabokat semmi értelme nincs csak azért összevásárolni, mert azokat adták jó áron

2014. dec. 26. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Oké,de átlag kb mennyi a legolcsóbb boltba?

Nálunk 3 boltban nézve 550 alatt nem volt.

Csak azért kérdem,mert EBAY-en sorra veszem a wobblereket licittel (újak) 150-200ft-ért ingyen postával.

Sőt kettő megérkezett : felveszi a versenyt a bolti "600ft-ossal" ,és hogy fura is legyen : az egyik pont PikeFighter mint a bolti :)

2014. dec. 26. 09:15
 3/7 Farkas Milán ***** válasza:

Wobblert a 300 Ft-os kategóriától kezdve a 6-7 ezer forintig lehet beszerezni.

Viszont azt tudnod kell, hogy egy 2-3 száz forintos cucc nem véletlenül kerül annyiba!! Minőségileg illetve kidolgozottságban, mozgásban nyomába sem érhet a 3-4 ezer forintos rapala vagy salmo műcsaliknak. Nyilván az olcsóbbak közül is lehet nagyon jókat találni. Pl.: A goldstar wobbblerei nagyon jól és 500-600 ft-ért már meg lehet őket kapni. itt sem kell arra számítani, hogy jobb, mint egy salmo, de szerintem a célra tökéletesen megfelel.

2014. dec. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én úgy gondolom,hogy pergetésbe még mindig inkább a horgász a döntő,hogy mennyire jó "bábmester" mennyire jól "rángatja a drótot (wobbler) és ezzel mennyire eteti meg a nézőt (halat)".

Világ életemben pergetéshez 600 ft körüli wobblereket alkalmaztam,mert inkább norvég házilag öntött twisterekkel,gumihalakkal pergettem,de nem vetettem meg ezt sem.

Főleg az "irdalt" vagyis több részes egyedi mozgású wobblert kerestem eddig is.

2014. dec. 27. 09:25
 5/7 Farkas Milán ***** válasza:

Így van, a horgász tudása is nagyon közrejátszik a dologban! De mégis azt mondom, hogy szerezz be egy 300 forintos wobblert illetve mondjuk egy 3500 forintos salmo wobblert! Dobálj mindkettővel, hasonlítsd össze őket! Hatalmas lesz a különbség. A két árketegóriájú wobblert egy lapon említeni sem lehet. A drágább műcsalik már számítógépes szimulációk illetve informatikai, hidrosztatikai kísérletek után lesznek legyártva, az olcsóbb wobblerek meg csak ezeket próbálják már koppintani.

Mivel én csak az őszi-téli időszakban pergetek 4-5 alkalommal, ezért nekem tökéletesen megfelelnek a 4-5-6 száz forintos wobblerek. De ha rendszeresen pergetnék, akkor nem kérdéses, hogy inkább a drágábbat venném meg.

2014. dec. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Van egy salmo thrill wobblerem,jó kis cucc de közel sem mond szégyent az EBAY-ről behozott...

Közben rájöttem: annyiban különbözik,a boltitól,hogy ezen nincs rajta 2*27% áfa + 5% vám + profit .

2014. dec. 28. 10:17
 7/7 Farkas Milán ***** válasza:

Igen, ez is igaz!

Nekem a bojlik esetében volt olyan tapasztalatom, hogy ami itthon 3500 ft-os kilóáron volt megvehető, azt külföldről beszerezve féláron vagy az alatt tudtam rendelni!

Volt egy olyan esetem is, amikor egy kilónként 3000 forintos bojlit odakint egy Franciaországi munkám alkalmával 1500-ért vettem, meg, viszont 1500-ért két kilót!!! Ugyanaz volt teljesen, csak nem volt rajta a sok vám és adó

2014. dec. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!