Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Horgászathoz dip-et készített...

Horgászathoz dip-et készített már valaki? Vagy nem érdemes próbálkozni? Melyik márka képvisel a piacon minőséget?

Figyelt kérdés
Ha cukrot felfőzők sűrűre(vannak különböző fázisai a főzésnek ,mikor lesz belőle fondant,mikor karamell,s.t.b...amúgy cukrász vagyok)elvileg lehet kapni olyan állagot,ami lassan oldódna ki a vízbeérés után.Lehetne mézzel fokozni a ragadósságát(ez ugye eleve sűrű),főzéssel a sűrűségét.Ízesiteni,aromásítani ha kihűlt.A nem édes dip-ekre is biztos van recept....gondolom

2015. jan. 2. 15:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Na aszondja,hogy : 7 éve jött nálam divatba a bojlizás,majd ki is ment rá pár horgászatra,ahogy az árakkal mindennel találkoztam.

Jött a feeder,de átvettem pár dolgot bojlizásból ilyen lett a dippelés is.

A minuszok ,ítéletidő beálltáig szoktam békésre horgászni és addig egyik boton házi dippet használni.

Nagyon egyszerű a recept:

2 DL méz.

Ehhez jön : kb 50-80ml tej ,amit picit forralok pár percig.Ezt min 1.5 hétre napra ,ide-oda jól szellőző helyre teszem ,hogy erjedjen ,tedd olyan helyre ahonnan nem mehet be a szag a házba,akkor van kész ,ha lényegében orrfacsaró.

Ehhez jön egy boltban vásárolható 130 ft-os pici vodka egyéni ízesítésben.kb a 3/4-ét használom.

A hármat össze,ha híg akkor pici faforgács örlemény (POR!) vagy liszt,de akár kukorica pogácsa/pellet örlemény is mehet.

Ha lassítani akarod az oldódást akkor nagy darabos fa forgáccsal "béleld" be a csalit (mártsd a dippbe majd 1 réteg fa forgács mennyen rá picit nyomd rá,majd 1 újabb réteg dipp ,picit nyomkodd meg).

Folyamatosan oldódik így.

2015. jan. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez mennyi ideig áll el?Amúgy köszi!!
2015. jan. 2. 17:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Hűtőben,naptól,nedvességtől elzárva kb fél évig.
2015. jan. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igazából nagyon romlandó nincs benne.

Még a bolti legolcsóbb méz is általában min. 1 évig eláll.

A kis 120ft-os vodka/pálinka vagy ez-az alapból nem romlik.

A tej pedig erjesztett így alapból az nem fog már "megromlani".

Bár,ha minél tovább akarod használni tipp :

Csak méz+pálinka legyen (illetve ananászaroma,az ananászos pellet sosem hagyott cserben).

Illetve 1 kis tégelybe tej+kukorica (kb 1.5 deci tej egy jó marék kukorica és pár kupak víz) ,ki a napra erjeszteni.

1 szem ilyen erjesztett kukorica+egy szem pellet vagy valami és erre a "dipp".

2015. jan. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!