Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mely gyártók orsói (feeder)...

Mely gyártók orsói (feeder) megbízhatók, és bírnak ki akár több évet is?

Figyelt kérdés
Pl:a nevis-orsókat(olcsóbbakat) sokan fikázzák,de a drágább se jobb belőlük?Úgy gondolná az ember,azért drágább,mert jobb a minősége.....

2015. jan. 10. 07:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Én ~ 30 éve horgászok.

Szerintem nem a bot,orsó teszi a horgászt ,hanem fordítva.

A horgásztól függ ,hogy mennyit is ér egy-egy bot,vagy orsó.

Részletkérdés,hogy 1 csapágyas vagy 12+1 csapágyas ,részletkérdés,hogy 15 féle karbon ilyen-olyan anyagból készült a bot,vagy csak egy sima IM7 karbon kompozit.

Jó horgász kezében a legolcsóbb bot is hibátlan kis bot,míg rossz horgász kezében egy 100.000 forintos bot sem ér többet mint egy 7000 forintos.


Amikor még kantárosnadrágban és tépőzáras kiscipőben 30 évvel ezelőtt 6 évesen elvitt apám horgászni ugyanúgy tudtunk horgászni a sima mezei mai áron kb 3000-4000 ft-os teleszkópossal is,éveken át jó volt a teleszkópos.

Mai napig jó és működik az a ABU garcia orsó és mai napig használom amit az öreg vett nekem 8. születésnapomra.

2015. jan. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Pont én is 36 vagyok:),1 éve kezdtem újra lógatni,15 év után.Csak látom hogy manapság olyan sok "modern" dolog van a partokon,egész más világ ez...csillogó-vilogó botok,12csapágyas orsók,kényelmes fotelek....kicsit olyan érzésem van,mintha ciki lenne kimenni egy piaci bottal,olcsó szerelékkel...Pedig hatalmas élmény volt 4-5méteres lógatós botokkal pecázni,amikre otthon gyártottuk rézdrótból a gyűrűket,létrára tekertük a damilt....és ha jött egy 4-5 kilós ponty,na az volt a kaland kiszedni(akkor több volt a vad-tó ahol bárki horgászhatott).Az eredményesség számít,ebben igazad van.Köszi!!!
2015. jan. 10. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!