Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » 25-ös főzsinórhoz (feeder)...

25-ös főzsinórhoz (feeder) lehet 14-es fonott horogelőkét használni?

Figyelt kérdés
Mekkora az ideális előke a 25-öshöz?Tavaly nem volt nagy fogásom(már amennyire ráértem),baj ha inkább erősebb damil van fent,biztos,ami biztos,ha netán jön egy kapitálisabb?Egyáltalán ,mennyire érdemes visszafinomítani a szereléket,ha 3-4kg potykákra számíthatok csak leginkább?

2015. jan. 10. 18:33
 1/5 anonim válasza:
20as zsinór tökéletes, ha van egy jó orsód hozzá. A 25ös nagyon vastag. Lehet, hogy ezért nem fogtál semmi nagyot, mert én úgy gondolom, hogy eléggé jelentős tényező a damil vastagsága a finom szerelékes horgászatban. Egy jó 20as zsinórnak akár 5-6 kiló is lehet a szakítószilárdsága, de nem is ez a fontos, hanem a jó orsó és fék, ha jól be van állítva a fék akkor akár egy 20 kilós pontyot is kifoghatsz 16os damillal.
2015. jan. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ervinsz válasza:

Jó kérdés. Az attól függ. Nekem van olyan botom, amin 25-ös a fő zsinór, 18 fonott a dobó zsinór, az előke 20, vagy az alatt. de ez inkább azért van, így mert még lusta voltam lecserélni a főzsinórt. Én is inkább azt mondom, hogy vékonyabb zsinór. Amúgy a többi boton 22-es a főzsinór vagy 20-as. úszózni mindenképp 20 alatti vastagság 14-16, amit én használok.

Amúgy rengeteg féle variáció van, ahány ember annyi szokás. Az hogy neked melyik fekszik, azt ki kell tapasztalni. Nem biztos, hogy jó mások által mondott ötletekhez ragaszkodni.

Olvass, nézz ezzel kapcsolatos videókat, próbálgass, és idővel rájössz magad is, hogy mely az a módszer, amit sikeresen tudsz alkalmazni. Ha horgászhatsz két bottal, akkor azt mondom, hogy legyen két féle zsinórod a két boton, próbálj egy vékonyabbat is és meglátod melyik fogósabb az adott vízen. Sok sikert.

2015. jan. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

25-ös főzsinórhoz 16-18-as előkét tennék.

Bár én 20-as max 22-es monofilt szoktam használni.

16-os monofil vagy 12-es fonott előkével.

3-4kg-s potykánál egy 18-as fő/12-es fonott is elég lehet.

Neked egy 22/16 (vagy 18-ast) javasolnék.

Ez kellően finom,de ha beugrik egy nagyobb az sem hatja meg.

Estem már ilyesféle hibába,hogy eléggé finom végszerelék,majd amikor megindul az x kilós amur akkor bajban vagyok.

Ezért a leggyakoribb használt profilom a 20-as főzsinór 16-os előkével,de amikor benne van erősen,hogy beugrik egy akkor 22-es főzisnór kerül a dobra és átlag 16-18-as előke (vagy 12-14-es fonott!)

2015. jan. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az a bosszanto,hogy sokszor úgy húzom ki a szerelékeket,hogy belegubancolodott a kosárba...mintha a fonott horogélőke,túl lágy volna becsapodaskor,pedig szilikoncsövet is használok.Néha olyan hosszú(20cm)előkét látok a neten,elképedek,hogyhogy nem gubancolodikk össze..
2015. jan. 11. 14:42
 5/5 Ervinsz válasza:

Próbáld ki ezt.

[link]

2015. jan. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!