Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » 1éve pergetek de még csak egy...

Laliiii kérdése:

1éve pergetek de még csak egy csukát sikerült el csípnem. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Minden csalit kipróbáltak de nem sikerül fognom az az egy is fél kiló volt mondjuk nagyon élveztem de többet akarok fogni hogyan lehetséges? Hajdúszoboszlón a Keleti-főcsatornában horgászok. Segítetek lécci!!

2015. jan. 26. 17:55
 1/5 Joci_27 válasza:
100%
Az általad leírt vízterületet nem ismerem, de a pergetés igencsak próbára teszi a horgász kitartását. Nekem is sokszor volt, hogy hetekig szinte semmi, aztán egyik nap reggel 2 óra alatt fogtam 2 süllőt meg egy balint (inkább a Dunán horgászok). A pergetés lényege az állandó helyváltoztatás, sok helyen kell (különböző mélységekben is) próbálkozni, a napszakok, időjárás, vízállás, légnyomás is befolyásolják a halak étvágyát, tuti recept nincs. A csuka jellemzően napközben vadászik, főleg a reggeli és a délutáni órákban (ez saját tapasztalat, nem törvényszerű). Keress akadós helyeket, hínármezők szélén, bedőlt fák mellett, kövezéseknél, nádas mellett.. stb, itt les zsákmányra, de néha a nyílt vízen is portyázik. A lényeg persze a kitartás, szóval próbálkozz, és meglesz az eredmény!
2015. jan. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Joci_27 válasza:
100%
Ja és még elfelejtettem, hogy figyeld a vizet, az árulkodó jeleket, rablások, kishal rajok, szétspriccelő halivadékok a felszín alatt. Aztán görbüljön! :)
2015. jan. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1 év alatt lehet napi rendszerességgel és mindössze néhány alkalommal próbálkozni... sokan csak ősszel pergetnek, kevesen dobálnak kitartóan műcsalikat tavasszal, nyáron.

A Keletin amúgy elég gyenge volt az elmúlt ősz.

Körforgó, wobbler ilyenkor nem igazán eredményes, a támolygó jobb, de főleg a plasztik műcsalikat próbálgatni.

Plasztiknál fontos a megfelelő összhang a felszerelésben, amivel lassan lehet pásztázni a terepet, a lassú mozgás ellenére is mozog a gumi, és azt jól jelzi a bot.

2015. jan. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A Soft4Play-t fogom kipróbálni hátha akad vele valami :)
2015. jan. 31. 15:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is így voltam vele. Én 3 évig nem fogtam semmit, aztán fél óra alatt 4 csuka. Lassan rájöttem a lényegre, ami olyan sok minden, hogy le se tudom írni. Először is ne vásárolj drága műcsalikat. A legjobbak az 5-6 cm-es twisterek, fehér-sárga-piros-zöld színekben. Illetve a 10 cm-es gumihalak, amiben van piros, és fekete. Nem veszek drótelőkét, hanem magam kötöm 45-ös monofil zsinórból. Ha csatornán horgászol, akkor a partra párhuzamosan dobálj,mert a rablók bármilyen hihetetlen, leggyakrabban a lábad alatt állnak. A csatornákra jellemző, hogy gyakran az áradások után feltöltődnek hallal, aztán egy ideig sehol semmi. Nem ismerem a keleti-fcs-t, de az a véleményem, hogy csak olyan helyen lehet megtanulni pergetni, ahol sok a rablóhal. Ha nincs ami felvegye a csalit, akkor hiába vezeted jól. És még ami fontos: Ha egy adott területen nincs kapásod egy 10-20 perc után, akkor érdemes tovább állni, mert ha volt is ott rabló, vagy elijesztetted, vagy óvatossá vált, és nem fog kajálni egy ideig.
2015. ápr. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!