Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Milyen horgászbotot ajánlanáto...

Milyen horgászbotot ajánlanátok "elsőnek"?

Figyelt kérdés

Mostanában komolyabban elkezdett érdekelni a horgászat, viszont rengeteg különböző dolgot olvasok az interneten, amik számomra érthetetlenek, mivel még nem vagyok tisztában jó néhány fogalommal.

Ahogy olvastam a célunk határozza meg, hogy milyen botot is használjunk. Mivel konkrétan még csak most fogok horgászvizsgát tenni, illetve engedélyt kiváltani, nem akarok azonnal többféle botra beruházni, illetve nem is célom, hogy "profi módon", azonnal kihorgásszam a legnagyobb halakat a tóból :D, csupán szeretnék ráérezni, illetve egy kis élményben részesülni a kezdetekben.


Hogy a lényegre térjek, nem kimondottan márkára vagyok kíváncsi, hanem a bot fajtájára(feeder?, match? stb.), amire szükségem lehet. Tehát valami kezdetleges, multifunkciós szerkezetet szeretnék. Nem igazán tudom leírni a körülményeit a tónak amiben horgásznék, ezért itt egy link róla, amiben le van írva róla minden(a benne levő halak fajtái, maga a tó) / [link] /


Előre is köszönöm a segítségeteket, és ha egyéb tanácsotok akad ezzel a "sporttal" kapcsolatban, azt is szívesen fogadom.



2015. febr. 7. 22:02
 1/7 A kérdező kommentje:
Illetve, ha konkrét botot is tudtok mutatni, az sem gond. A keret 10-15.000 Ft lenne. Köszönöm
2015. febr. 7. 22:05
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem vegyél egy bojlis botot. Azzal tudsz fenekezni, de akár úszós csukázni is. Kis keszegező úszót, meg villantót nyilván nem nagyon fogsz tudni vele dobálni, de ezeken kívül szinte mindenre jó.


[link]

2015. febr. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#1: Pont a bojlizás nem való egy kezdőnek... A bojlis bot is felesleges, mert úszózni vagy pergetni egy olcsóbbal is lehet... Főleg egy kezdőnek jobb, ha megtanulja az alapokat előbb.


Kérdező: A match bot az, ami neked való. Én azt ajánlanám. Rá pedig egy 30-as, 40-es orsót. Azt viszont neked kell eldöntened, hogy úszózni vagy fenekezni szeretnél. Mindegyiknek van előnye és hátránya is. Én mondjuk teleszkópos bottal kezdtem, és fenekezni szoktam, azzal is kezdtem a horgászatot, nekem az jobban bejön, de ízlések és pofonok. Egy match bot szerintem multifunkciós, így mindegyik verziót ki tudod próbálni. Persze ezen kívül van a rablóhalazás, pergetés, ha a ragadozó halak érdekelnek jobban. A feeder az már egy fokkal speciálisabb, mint a match. Az a bot nagyon érzékeny, és máshogy is kel lhazsnálni, szóval azt nem javasolnám kezdésnek.

2015. febr. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Keszegezéshez emg pontyozáshoz egy 25-30as damil kell, a túl vastag nem jó, mert nem lesz kapás. A horog dettó; túl nagy nem kell, de a túl kcisi sem jó. Amúgy bemész egy horgászboltba, és szeritnem készségesen elmondják neked ezeket, sőt, a botot is. Most linkelhetnék be hazsnált horgászbotokat, bizttos vannak jófogáson meg itt-ott, de ha tényleg érdekel ez az egész, akkro egy új bottal és orsóval jobban jársz hosszabb távon. Menj be, és érdeklődj ott.


Amit még tudok javasolni, hogy nézz horgászos videókat... Sok van fenn youtuben.

2015. febr. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem első botnak a teleszkópos lenne neked a legmegfelelobb 5-6 ezer forintért már lehet venni elég jó minőségű rugalmas karbon botokat, a valasztasodnal a bot súlyát is vedd figyelembe hiszen uszozasnal, pergetesnel jól jön a konnyu bot, régen csak,teleszkopos bot volt, univerzális egy szerkezet. Ne ess abba a hibába hogy kapasbol feedert vegyel,hiszen dobni is meg kell tanulni, a finom rezgospicceknel elég egy damil attekeredes és el is reccsen.
2015. febr. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen jó a teleszkópos, régen is csak az volt. Ha azzal megtanultál horgászni, akkor jöhet a match, feeder, bojlis...
2015. febr. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kezdő horgász mindig induljon az alapoktól. Egy 6 méteres spiccbotnál több nem kell ehhez. A damilt clinch csomóval rögzíted a botra, megtanulod megkötni a horgot, besúlyozni az úszót, feltenni egy előkét, használni az eszközöket. Ráérzel, milyen egy kapás, milyen érzés halat fogni, mennyire lehet erőltetni, hogy a keszeg száját ne szaggasd szét. Megtanulsz etetőanyagot készíteni, begyúrni, az arányokat, magát az etetést. Mikor ezek már atombiztosan mennek és ezt kezded unalmasnak találni, akkor jöhet egy kicsit komolyabb felszerelés.A Matchezés pont nem a legegyszerűbb horgászmódszer, egy rossz dobás és gubancolódik az egész. Egy sima teleszkópos bot feedet végszerelékkel, kapásjelzővel, megtanulsz vele dobni, nagyobb halakat fogni, fárasztani, aztán később ha az úszózás érdekel, jöhet a match vagy a bolognai módszer, vagy ha a fenekezésnél maradsz, akkor a feeder vagy a bojli.

Multifunkciós szerkezet nem igen van, mert pont a lényegét veszíti el az egész. A rablóhalazásról még nem is esett szó, pedig sokakat az ejt rabul, de arra is külön speciális felszerelés kell. Az úszós kishalad rablózáshoz bármilyen bot jó, annak mind1.

2015. febr. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!