Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Ha soha életemben nem horgászt...

Ha soha életemben nem horgásztam, még csak a családban sincs senki aki művelte volna, de szeretném elkezdeni, mi ennek a menete?

Figyelt kérdés

2015. márc. 7. 21:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

1eldontod agyban

2veszel egy botot.

es atobbit nem tom

2015. márc. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Elmész horgászvizsgázni, megveszed az engedélyeket oda ahol horgászni szeretnél, veszel felszerelést és már mehet is a peca.
2015. márc. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
jó ezt a horgászvizsgázás dolgot értem, de van hozzá valami tanfolyam lehetőség is? vagy csak leteszek egy összeget az asztalra és kapok horgászvizsgát?
2015. márc. 7. 22:05
 4/11 anonim ***** válasza:
Tanfolyam nem tudom, hogy van-e. Ha ezt letöltöd és átolvasgatod párszor akkor megtalálsz benne mindent amit vizsgán kérdezhetnek. : [link]
2015. márc. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nocsak, honnan az ihlet?
2015. márc. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Szia, én is ugyanúgy kezdtem mint te :-D először sztem spiccbottal próbálkozz kisebb halakkal (sneci, kárász, keszeg, stb) utána pedig inkább a hagyományos fenekezést ajánlom. Én is spiccbottal indultam, majd 2-3 hónapra rá hagyományos fenekezéssel folytattam. Nem túl nagy, de szép 1-2 kilós pontyokat amurokat szoktam fogni, és gyakran horogra akad pár 10-50 dekás kárász is. Görbüljön ;-)
2015. márc. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

5#

vettem egy ártéri horgásztanyát a duna mentén, mikor árad a Duna, tök jó a házikó ilyen cölöpökön áll és a teljes környező erdő víz alatt van, rettenetesen jó a hangulata és kikapcsolódásra nagyon jó, igazából természetfotózás az egyik hobbim, a szomszédok tavaly megszerettették velem a halat, aztán szívesen ennék egész évben :) meg úgy bejön a csönd és a magány is.

2015. márc. 8. 16:41
 8/11 anonim ***** válasza:
2015. márc. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Horgászvizsgán alap dolgokat krédeznek (tilalmi idők, méretkorlátozások, halak felismerése...stb) Bemész egy horgászegyesületbe, és szerintem útba fognak igazítani. Neten pedig találsz videókat, linkeket a horgászatról, csak írdd be googleba.
2015. márc. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Bemész egy horgászegyesületbe, és szerintem útba fognak igazítani." ennek azért lehet buktatója, sok horgászegyesület örömmel vesz fel új tagokat, de meg kell kérdezni tőlük, hogy tételesen mennyibe kerül náluk a tagság.

Vannak egyesületek, ahol komoly összegeket elkérnek az új belépőtől halasítási hozzájárulás címén, és vannak egyesületek, ahol nincs ilyen.

Az utóbbiak általában nem is rendelkeznek saját kezelésű vízterületekkel, ami egy dunai bungaló-környéki horgászathoz nem is igen szükséges, csak megdrágítani az engedélyt.

1 - érdemes megérdeklődni, hogy a horgászni kívánt vízterületre milyen területi engedély szükséges.

2 - ha ott horgászegyesületnek van érdekeltsége náluk érdeklődni tovább, ha nem horgászkezelésű víz, egy "olcsó", de lehetőleg jó egyesületet keresni.

3 - horgászvizsga

4 - horgászengedély kiváltása

2015. márc. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!