Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Az úszókon miért nincs tetovál...

Az úszókon miért nincs tetoválás? Ez valami szokás náluk?

Figyelt kérdés
Feltűnt, hogy a profi úszókon nincs tetoválás (biztos lehet találni pár kivételt). Van ennek valami oka? Ha más sportolókat nézünk, ott bőven akadnak tetováltak.

2015. márc. 14. 18:17
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Ezeknek talán több esze van.
2015. márc. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy tetkó után 2 hétig nem tudnának edzeni.
2015. márc. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Minek kellene, hogy legyen rajtuk!?
2015. márc. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
37%
Mert ezek szerint lathatoan tobb eszuk van mint pl. a focistaknak.
2015. márc. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem, nem hiányolom róluk csak feltűnő, hogy szinte senkin sincs. A vízilabdásokkal ugyanez a helyzet.
2015. márc. 15. 11:58
 6/7 anonim ***** válasza:

Pedig van, akinek van.


Főként olimpiai jelek.

Ha nézegeted neten az úszókat, akadnak, akiknek több tetoválása is van. Igaz ez a pólósokra is.

Oka, hogy miért van keveseknek:

Tetováltatás után 2 hétig (legalább) nem szabad úszni. A profik nagy része meg még hobbiból is úszik, nem csak edzésből, szóval itt már egy nagy bökkenő van.

Másik a mentalitás a normális sportolók felé:

A normális sportolónak a munkaköre a sport, munkaruhája meg az, amiben sportol. Egy úszónál a dressz/gatya-sapi, egy jéghokisnál a teljes felszerelés. Mivel normális munkahelyen általában elvárják, bár nem kötelező jelleggel, hogy értelmesen nézz ki, így a sportembereknek illik a "munkaruhájuk" alá tetováltatni, vagy csak kicsi, szolid mintákat.

A normális sportolók be is tartják ezt részint. A többi pedig magánéletük. (pl egy ffi úszónál a nemi szerve kivételivel mindene látszik. Lehet neki ott van tetoválása/testékszere és mivel normális ember, nem kürtöli világgá, mint egyesek, de ez csak egy példa-elméletben!)

A mostani "labdarúgók"... nézd meg az utánpótlást. Aki nincs agyonsztárolva, ott nem igen látsz ilyen eseteket, csak a felsőbb ligáknál, ahol nem csekély fizetést kapnak a semmiért. Főleg itthon jellemző ez. Tény, hogy maga a tetoválásuk szép, nem igénytelen, profi tetoválótól származó munka, de a viselője a labdarúgás terén nagyon alul van maradva... bárcsak ő maga is annyira lenne jó, mint a tetoválásaik. Nem véletlen, hogy eb-vb-re nem nagyon jut ki a magyar csapat, csak utánpótlás szinten.


Szóval a tetoválás és a sport viszonya valahogy íly módon alakult. Persze van sok kivétel, abból nagyon kevés az, aki a saját sportjával hozza egybe a tetoválását.

2015. márc. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6. Akkor a vasút nem normális munkahely, mert láttam már iszonyatosan ronda tetoválású kalauzokat. Nem is szívesen mutatom fel a jegyemet ilyennek. Igazán elvárhatnák azoktól, akik emberek között dolgoznak, és naponta sokezer, mindenféle világnézetű emberrel kerülnek interakcióba munkájuk során, hogy ne így nézzenek ki, mint egy agyongraffittizett falfelület. Ha én magam nem is találnám undorítónak, vagy tetszene nekem a tetoválás, akkor is felszólalnék ellene, amiért mondtam, hogy naponta többezer, rengetegféle világnézetű emberrel kerülnek egymáshoz fél méteren belüli távolságra és kommunikálnak velük. Így nem kéne!!!

De biztos valakinek a húgaöccse nénje nagyka-bátyja volt, vagy a máv eleve egy teljesen igénytelen hely. Ahogy nem fog valaki a vonaton végigmászkálva térítő szöveget hangosan mondani, mert nem egyezik mindenki világnézetének, úgy a tetoválást is hanyagolni kéne, nem kéne a saját magánügyeit ráerőltetni másokra. Én sem plakátolom ki magamra, milyen számítógépes játékkal szoktam játszani vagy milyen a szexuális életem, mert a magánügyem és senkit nem érdekel, úgy nem érdekel az se senkit, hogy Józsika kalauz hogyan viszonyul a tetoválásokhoz, van-e neki vagy nincs.


valóban az edzés miatt nincs az úszóknak egyébként, mert egy darabig nem tudnak edzeni, miután megcsináltatták.

2015. márc. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!