Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Horgászok! Mi a vélemenyetek...

Horgászok! Mi a vélemenyetek a szolunáris naptárról (horgásznaptárról)? Nektek bevállt, milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés

#horgászat #naptár #horgász #horgásznaptár
2015. ápr. 3. 08:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A szolunáris naptár a hold telítettsége által befolyásolt kapás lehetőségét jegyzi. Csak tájékoztató jellegű, mert a valóságban rengeteg minden más befolyásolja, hogy az adott napon fogunk-e vagy sem. PL. ha azt írja a kapásindex, hogy fogunk, de a kiszemelt tóra érkezve azt tapasztaljuk, hogy mondjuk drasztikusan csökkent a víz, ami elveszi a halak étvágyát, akkor hiába a pozitív előrejelzés. Vagy mondjuk a hold állása szerint gyenge fogást jósol, viszont a pecát megelőző pár napban felpezsdült a víz, a halak meg esznek mindent ami eléjük kerül. Én is el szoktam olvasni, de nem tulajdonítok neki nagy jelentőséget, mert úgy is a vízparton dől el minden.
2015. ápr. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam nézni. Minden a halakon múlik, és nem a Hold állásán. Viszont azzal jó tisztába lenni, hogy mikor és hogy jönnek a frontok stb.
2015. ápr. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hehe.. ha időm engedi én megyek horgászni, sajnos ritkán. Majd egy ilyen baromság miatt itthon maradok.. A csónakban ülve van a legnagyobb esélyed halat fogni, nem a naptárak olvasgatásától.
2015. ápr. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszek benne, meg se nézem milyen fogást jósol a naptár.

A holdfázisnak is lehet szerepe, de azon túl még nagyon sok más van hatással a halak kapókedvére: időjárás, víz tisztasága, víz oxigén tartalma, stb.


Lehet szerepe a holdfázisnak de pl. a szolunáris táblázat, ha jól emlékeszem teliholdra is kiváló halfogást jósol, arra viszont m,ár nem tér ki, hogy a nap 24 órájából mikor várható a halak habzsolása... aki szokott éjszaka horgászni, nyugodtan cáfoljon meg, de azokon az éjjeleken, amikor erős a holdfény (telihold), nagyon nehéz kapásra bírni a halakat - legalábbis nálam ezt mutatja a gyakorlat, s ezzel bukik az egész szolunáris jóslat hitele.

2015. ápr. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!