Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Gumihalazashoz twisterezeshez...

Gumihalazashoz twisterezeshez hany grammos botot ajanlatok?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 20. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Mekkora twister?

Mekkora ,milyen bot?

Mennyi a meghorgászandó terület (a láb alá kell dobálni,vagy jó 40 métereket)?

Vagy hogy elég egy pár grammos,de a 10-16g-os is kell néha

2015. ápr. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tiszan pergetnek sullore balinra csukara
2015. ápr. 20. 16:55
 3/9 anonim ***** válasza:

Üdv


első vagyok,elnéztem telón a kérdést,azt hittem jigfejet keresel.


Tiszára,ide-oda kb egy 2.1-2.4 -es bot jó,úgy kb 5-25g dobósúllyal.

2.4 kb az ideál.

2015. ápr. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Es ez a dobosulyu bot jo lenne csukara sullore balinra?
2015. ápr. 20. 18:09
 5/9 A kérdező kommentje:
[link] amugy en eztca botot neztem ki
2015. ápr. 20. 18:17
 6/9 anonim ***** válasza:

Gumihalazni 5-25 g dobósúlyú bot tökéletesen elég.

Amit linkeltél picit felette van egy finom twister pálcának,az már inkább a nagy gumi+nagy jig to balinólom bot.


Finom twisterezni ,gumizni kb ez a legideálisabb,kis árban : [link] (vagy van a shimano alivio 2,1 10-30-as botja 8000-be)

Balinólmozni egy 2.7 vagy felette lévő bot kell úgy min. 30-70-es dobósúllyal.

Balinólmozás miatt nem érdemes (szerintem) nagy akciójú botot venni.

Arra elég egy sima 2.7 feletti bot ami biztonságosan 70g-ot bír,és nem dög nehéz.

A balinólmozás úgy sem a "tapogatás" pergetés ágazatába esik.

Ott dobod húzod,plusz minusz egyéni darabok.

De a balin csak nekiront ,abból érzed majd a kapást ,ha szemből akkor szinte kikapja a kezedből a botot (súlyfüggő),ha hátulról,akkor elnehezül.

5-25 vagy 10-30 körüli bot lenne ideális


[link]

2015. ápr. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Valoszinu akkorca shimano lesz alig varrom hogy pergessek vele a Tiszan sullore balinra csukra :)
2015. ápr. 20. 21:08
 8/9 gomzoli ***** válasza:

gomzoli nevű felhasználó válasza:


Én sem mennék 2,70 alá, mert nemcsak a dobástávolság jobb, hanem a csali partról történő irányíthatósága, mozgathatósága is lényegesen jobb egy hosszabb, mint egy rövidebb bottal. 210, 240-es hosszúságú botokat csak a könnyű ill. ultrakönnyű pergetésre használok, ahol kis távolságra dobható könnyű csalikat használok. Ha abban az idilli helyzetben lehetnék, mint Te, én is a 3 méteres, 15-50 gr körüli botot favorizálnám. Orsónak 30-as, esetleg 40-es méretű elsőfékes példányt választanék, de annyira olcsót nem tennék fel pergetéshez. Az orsóból választanék inkább kicsit drágábbat, mert annak minősége még fontosabb, mint a boté.

2015. ápr. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 gomzoli ***** válasza:
Különben a silstar bot, amit magad belinkeltél, az árához képest príma, volt a kezemben már, könnyű, gyors akciós, tetszetős bot. Még magamnak is megvenném, ha nem lenne már 6 pergetőbotom. Legalább 2,70 hosszút vennék, és csakis az általad kiválasztott 18-53 gr dobósúllyal. Egy 10-25 grammos bottal NEM LEHET rendesen mozgatni egy nagyobbacska műcsalit, pláne nem folyón! Egy 12-15 cm körüli gumihal 15 grammos fejjel már szinte fárasztásszerű élmény lenne egy túl lágy bottal!
2015. ápr. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!