Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Spiccbottal szeretnék pontyra...

Spiccbottal szeretnék pontyra menni! Milyen szereléket, úszót, horgot, stb válasszak? Kezdő vagyok, tanácsok is kellenének.

Figyelt kérdés

Hosszú évek óta nem horgásztam. akkor is csak 3 m es spiccel, keszegeztem...

tegnap vettem egy 5 méteres botot, hozzá valo 0.16os damillal, 2g-os úszóval és pici horoggal (talán 10es) felszerelt szereléket, és a horgászboltos szerint ez bőve jó lesz pontyozni ugyanúgy mint keszegezni, stb..

tóban szeretnék pecázni.

Infóim szerint 3 kg nál nagyobb hal nincs benne.

Vettem még 0.18as damilt, 5 kgra van tesztelve.

Ehhez milyen úszókat, horgokat, ólmokat vegyek még ha saját magam is akarok szereléket kötni?!

Neten utánanéztem, de mindenhol a bot begumizását írják...én nem akarnám, (sztem meg nem is lehet ezt amit vettem)

Ez a 0.18 as damil jó lehet előke nélkül egy az egyben spiccbotra?! vagy mindenképp kell előkét is kössek?!


Várom a válaszokat!



2015. máj. 6. 09:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Azért egy 3 kg-os potyka ezt a szereléket elég rendesen haza tudja vágni, hogy finoman fogalmazzak: sportszerű a szereléked pontyra, adsz neki esélyt a menekülésre...:)


Minden csőspicces spiccbotot be lehet gumizni, javaslom, hogy tedd meg, ha van rá lehetőséged, és tényleg olyan helyen használod, ahol a part menti vizekben is esélyes a ponytfogás.

2015. máj. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

értem...:/

Az az érdekes, ohgy a horgászboltba aztmondták hogy ez jó lehet hozzá..noha nem az lenne az érdeke, ohgy minnl drágábbat rámsózzon!?

2015. máj. 7. 13:10
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt mondja : a spiccbotos nagyhalas (ponty,amur stb.. és nem 30-40 dekás dévérek) változata a rakósbotozás.

Gumizás azért kell mert a spicc (és rakós is) egy relatív tömör,gerinctelen bot,ott törne kétfelé ahol csak tudna!

keszegezésnél mi van? - kapás,és egy mozdulattal kiemeled,nagyobb tenyeres 30-50 dekás egyednél is relatív ez van,csak az még "küzd picit" és azt nem csak emeled,hanem picit vontatod mellé,amint megindulna egy pont a pici spiccbot könyörögne az életéért és az utolsó tag végéért!

A gumi egy bizonyos féket és erősítést ad a botnak,a gumi egy csonka kúpon a bot erősebb részén kezdődik,ami még nagy felületű is,ezért jobban bírja már a bot,a gumi pedig minden kirohanást korrigál,fékez,nem egy nagy ellenfélt érez a bot ,hanem egy puha gumit ami meg-meg feszül,de mivel puha "szétterül" .

De 5 méteres botot én még nem gumiznék,azt szépen 1-1 szem csontival dévérezni,kárászozni hagynám.

Vennék egy 6-7 m-es botot ,azt begumiznám.

szerelék?

18-20-as zsinór jó.

Mivel itt a lehelletfinomságot nézzük egy 10 (vagy max 12-es) horoggal "koronáznám" meg.

Itt nem cél a nehéz szerelék,a nagy úszó ,a táv miatt ,itt úgy is fix!

Úszónak egy 1-2 gramm közötti,fix pontos (2-3 pontos) úszót választanék pl : CRALUSSO CAPRI 1,5 G , EXNER CARP LIGHT 2 G ->ilyesféle,vagy hasonló formavilág,tehát nem felfektetős).

Súlyozás egyedi,a lényeg ,hogy az antenna ~ 1.5-2 centit lógjon ki a vízből).

Tanácsolnék : egy csomag horgot vegyél ,amibe min. 10 db van,vegyél 1 100m-es 18-20 -as zsinórt,1 csomag 0.2-0.5 közötti ólmot,és : több úszót!

a lényeg,hogy legyen nálad több szerelék,mert ha beszakad,akkor kell másik,érdemes otthon elkészíteni őket ,létrára tenni (szerelékttartó létra).

2015. máj. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszi az infót!

hasznos ment, ezeket bevásároltam a horgászboltba amiket mondtal :D

2015. máj. 7. 17:41
 5/7 anonim ***** válasza:
Gumizáshoz nem biztos,hogy minden meglesz,de haldorado.hu-n megtalálod,ami majd kelleni fog
2015. máj. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

nem gumizom be a botot...eldöntöttem.

2 ezerért vettem az 5 méteres botot...ha eltörik vagy ilyesmi, tanulópénz...ennyi. holnapután horgászverseny, és ma a szerelékek kötésével stb elment az idő...plusz az orsós matchbotomat is úszósra kéne megcsináljam, de ahhot egyenlőre ötletem sincs hogy fogjak hozzá...

2015. máj. 7. 23:14
 7/7 anonim ***** válasza:

Én spiccbottal versenyen dévérre és kárászra mennék (keszegre) ,mivel mohók és relatív nagyra nőnek.

Match boton meg kérdés ,mire mennél.

2015. máj. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!