Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » A jégbombáról mi a véleményete...

A jégbombáról mi a véleményetek pecások?

Figyelt kérdés
Miért vonzza az a halakat egyáltalán?

2015. máj. 18. 12:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Felénk fagyinak hívják. Én nem használom.


Beleraknak egy 1-2decis műanyagpohárba szemest és mellérakják a felcsalizott horgot előkével. Aztán lefagyasztják.


Hátrányok:

Ahhoz, hogy használd magaddal kell vinni egy hűtőtáskát a partra.

Elég furcsán dobható.


Előnye, hogy nem kell finom szemű etetőanyagot (önetető) használni. Nagyobb pontyokat fognak vele.

Messzebbre és koncentráltabban lehet szemessel etetni mintha kézzel kéne ezt csinálni.


Tipikusan úgy láttam használni, hogy bedobják és ki se veszik, amíg nincs kapás.


Azért a PVA szerintem jobb. Lehet drágább. Én azt se használom.


Maradok az önetetőnél, a kisebb pontyoknál a gyakoribb dobásnál és keresgélésnél.

2015. máj. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is mindig fogok vele, de macerás a tárolása. Voltam egy horgászversenyen pár éve. Amíg volt fagyink, addig vezettünk. Aztán nem lehetett egyben tartani mert kiengedett. Vissza is estünk egyből. A halnak tetszik hogy egy adag szemes egy halomban van, szerintem ez a titka.
2015. máj. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

De a jég nem fog elsüllyedni.

Bekevert etetőanyagot gombócokban fagyasztottam le. Bedobás után percekig a víz tetején maradt, csak lassan süllyedt le ahogy felolvadt.

2019. aug. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!