Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Tudtok egy megbízható 12...

Tudtok egy megbízható 12 csapágyas 80-90-es orsót?

Figyelt kérdés
Párban vennék max 20 ezer.

2015. jún. 9. 19:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem tudok...

Teljesen fölösleges egy orsóba annyi csapágy.

Az sem mindegy mire kellene neked az orsó.


Okuma Longbow? 6 csapágyas megbízható, nyeletőfékes orsó.

2015. jún. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Tévedés ha valaki azt hiszi egy órsó attól jó ha tele van

csapágyazva! Attól hogy egy orsó 12 csapágyas még anyag

minöségbe piaci orsó sziten lehet, és sajna van is jonéhány.

Általában a pergetö orsókat szokták több 8-10 csapágyasra

gyártani de ugye ott az igénybevétel indokolja jobban ezt!

Az általad írt 80-90 es orsók nem ez a kategória, ezek

nyeletösek vagy távdobó orsók ahol más az elvárás és kevesebb 6-7 csapágy böven elég /vagy még annyi sem kell/

ahhoz amire azt használják!

2015. jún. 10. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Erről mi a véleményetek?

[link]

2015. jún. 10. 10:10
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem tudok hozzá szólni, soha nem láttam még ilyen orsót, s ahhoz, hogy véleményezzem, minimum kézbe kellene venni.


A csapágyakról annyit, hogy nem a mennyiség, hanem a minőség a lényeg, egy 3+1 csapaágyas orsóban már mindenhol van csapágy, ahol valóban szükséges (tányérkerék tengely, rotor, zsinórvezető görgő), a többi legfeljebb extrának számít.

Egyes gyártók a műanyag perselyeket is előszeretettel számolják csapágynak, de a fém csapágy is lehet átok, ha gyenge minőségű, s beszorulnak a görgői.

2015. jún. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ez a "Firefox" Kb az amit írtam a vásári orsókról.

Egy USA cég gyárt Fox néven jó minöségü orsókat de ennek

ahhoz köze nincs! Ha végig bóklászol egy piacon ahol

árulnak horgász cuccokat, minden második orsón a Firefox

feliratot látod Kínai "minöségi" tömegáru!

2015. jún. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Barátomnak Ugyan ez van meg az apjának is már közel 5 éve, pár hete akasztott vele sorjára pontyokat, harcsázott is vele, 5 kiló fölött volt mind, én is fárasztottam vele borzalom kényelmes. Szerintem próbát teszek vele.

Eredetileg egy Okuma Longbow lett volna, de sokszor csak a márkát fizeted meg. Teszem hozzá ő egy vásáron vette párban, én viszont webshopon veszem. Na majd kiderül..

2015. jún. 10. 17:56
 7/12 anonim ***** válasza:

Persze, meg kell fizetni a márkanevet is, ha az Okuma helyett Shimano lenne a felirat, valószínűleg hármassal kezdődne az árcédula felirata.

Amúgy mindenki maga tudja mire, és mennyit hajlandó költeni, mondjuk azt nem értem, hogy egy már eldöntött kérdés, miért kérdés...

A kérdés inkább az, ha meg lehet venni olcsón, a piacon a kérdéses darabot, miért adsz ki érte többet?


Sokan horgásznak 2-3ezer forintos orsókkal, botokkal, és meg vannak elégedve velük, a néhány kilós telepített halakhoz, "kockatavi" pecához megfelelnek, miért adnának ki több pénzt drágább cuccra?

A helyzet akkor változik, amikor valóban jó (10 kiló fölötti) hal kerül horogra, s víz sem fürdőkád, akadók vannak - ott vizsgázik igazán a felszerelés.

2015. jún. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ez kérdés volt még tegnap de ma délután jutottam döntésre,

Jelenleg két Silstar Tierra eco 3 csapágyas 60 as orsóim vannak, kér spro üvegszálas bojlies bottal. 4 kiló alatti halak nem nagyon vannak azokon a tavakon ahova mi megyünk.

Borzalmasan teljesített 4 kiló feletti halaknál ez az orsó. Csapágyak meg voltak olajozva nem is volt semmi feszesre tekerve, így arra a konklózióra jutottam hogy egész egyszerűen kevés az a csapágy ami benne van.

2015. jún. 10. 19:05
 9/12 anonim ***** válasza:

Csapagy szam nem szamit, de jo ha megvan a 3db, mert kell a fontossabb helyekre( tanyertengely, rotor) esetleg 5csaoagy. 12 felesleg, pl nekem van regi shakespeare 2410-2430 sokkal jobban porognek 2 cspagyal , mint ezek az ujak 10+-al.


En mindenkep az okumat vennem, en sem vagyok a draga orsok hive , de azert ne ilyen ocska kinaival horgaszak .

Szerintem az a par ezer forint nem vag oda.


En például D.a.m quick Camaro 640fd orsokat hasznalok ezeket 20€-ert vettem ujan , ezek is tökéletes orsok.

Csukara pedig a regi 20-30 éves orsokat hasznalom (daiwa 1600d es Shakespeare 2410 ambidex 1 es 2 csapagyal, de van daiwa a150rl orsom 0 csapagyal es az is szepen futt)

Szoval Ennyit a csapágy számról, tobb bajod lesz veluk , mint hasznos.

2015. jún. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez egy rafinált hirdetés, mert azt írják 12+1 csapágy van benne, nem azt, hogy 12+1 golyóscsapágy. Mint tudjuk, a siklócsapágy (persely) is csapágy :) Egyszer szétszedtem egy hasonló "ezer" csapágyas rettenetet és 1 db golyós volt csak benne, a dobtengelyen.
2015. jún. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!