Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Fórgokapocs vagy csomó a...

Kavics17 kérdése:

Fórgokapocs vagy csomó a horgászatban?

Figyelt kérdés
engem még úgy tanítottak hogy a fórgokapocs az felesleges mert csak gyengíti a szereléket és hogy csomókat meg hurkokat használjak, de most egy kicsit komolyabb társasággal horgászunk és nem eredménytelenül és sokat vitázunk hogy hova mi a jobb és szeretném megtudni hogy akkor melyik a biztonságosabb, melyiknél veszik el kevesebb terhelhetőség?

#hal #horgászat #szerelék #fórgokapocs csomó
2015. jún. 15. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Valamelyest gyengíti, de ha a versenyhorgászok is bőven használnak, akkor lehet értelme. Sokkal egyszerűbb az előkét is cserélni, a matchbotos szerelékemhez most vettem egy olyan kapcsot, ami egyrészt forgó, másrészt egy kis gumiköpennyel gyorskapocs a másik fele, így villámgyorsan cserélhető az előke.
2015. jún. 16. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs jelentősége. A forgókapcsos módszernél tudod gyorsan cserélgetni a végszereléket, ennyi az előnye. Ha szakad, akkor mindkét módszernél szakadhat.
2015. jún. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

I. A csomó és a hurok nem forog. A forgókapocs igen.

II. A csomót újra kell kötni, ha eloldod a kapcsolatot, a forgókapcsot nem.

III. A forgókapocs ütközik, a csomó és a hurok nem. A forgókapocs fölé elég egy gumiütköző, a sima csomó vagy hurok fölé ennél bonyolultabb dolgok kellenek.

IV- Szerintem egy hurok-hurok kapcsolat jobban vagy ugyanannyira gyengíti a szerelést mint egy clinch csomó-forgókapocs - hurok.

2015. jún. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2015. jún. 17. 12:19
 5/5 anonim ***** válasza:
A csomó nem forog el, a damil csavarodása fárasztásnál sokkal jobban növeli a szakadás kockázatát.
2015. jún. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!