Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Fontos megtanulni horgászatban...

Fontos megtanulni horgászatban mindenféle kötés vagy csak elég hogy ha 3-4csomoval kötök meg mindent?

Figyelt kérdés
főként a horogra,ott tanuljak meg minden lapos horgos kötéseket meg mindent vagy csak elég 3-4csomó,és ha elég akkor ez ugyanolyan tartós vagy gyengébb?

2013. aug. 8. 10:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Túl sok kötés ismeretére nincs szükség, van kb 3-4, amit jó ismerni és az jó mindenhová, de nem ajánlott csomózni. Lapos horogra 1 kötést használok mindig, mert azt tudom, hogy bevált. Füles horognál is ugyanezt használom, azzal a különbséggel, hogy előtte áthúzom a damilt a fülön. Ha az előkére akarok csalizni, akkor csomómentes kötést használok (csak füles horognál működik), minden mást clinch csomóval kötök (kapocs, előke, bármi).

A csomózás gyengíti a damilt, gyenge a kötés is, nem érdemes ezzel kockáztatni a halvesztést. Ezt a pár alak kötést érdemes megtanulni, és ennyi, könnyen elsajátíthatóak. Két damil összekötését is érdemes még tudni, ha netán szakadásod lenne, azt sem elég összecsomózni.

2013. aug. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
oké,köszi és erről a clinch csomoról van valahol vidi?
2013. aug. 8. 14:00
 3/9 A kérdező kommentje:
ja és ezt a clinch csomót használhatom horognál?
2013. aug. 8. 15:01
 4/9 doboszoli ***** válasza:

Azért gyakorló horgásznak "illik" ismerni 8-10 alapkötést.

A Haldorádó honlapján "kötések egyszerűen" címszó alatt találsz szemléletes leírásokat, ábrákkal.

Természetesen szívesen segítünk bárkinek a parton is, de bosszantó, amikor harmadszor jön, hogy "sporikám, kössön már egy horgot, fület, előkét, stb".

2013. aug. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk igen, a 3-4 kicsit túlzás volt, 7-8 valóban van, ami alapnak számít, oldalfül, végfül, clinch, lapka horog, füles horog (ennél legalább 3 van, mind másra jó).

A clinch használható füles horoghoz is természetes, ha a várható hal mérete ezt engedi, ellenkező esetben elpattanhat a horog, kiegyenesedhet a fül a terheléstől.

2013. aug. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
amúgy a végkötés meg az oldalkötést azt tudom meg most megtanultam a palermo kötést meg a clinchet
2013. aug. 9. 20:16
 7/9 Vad-Ász ***** válasza:

en nem tudom igy nevrol de 4-et azert tudni kell:

-az a hurok amivel egymasbakötöd a damilt és a horog damiljat

-van amivel a horgot kötöd meg

-amivel a karabineert kotod meg(en hohér hurokkal kötöm)

-meg ha nagyon sietek akkor csak hóhérhorok a füleshorog fülébe kivülről)

én ezekkel megelégszem,

Mi az a 7-8 kötés amit illene tudni???én tudok 3 kötést hurkot amivel jóformán mindent megcsinalok,nem ertem miert kell annyi összevissza hurok,a halak amiket fogtam mindet kibirta a damil is meg a kötések is....

2013. aug. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

-két damil összekötése

-kapocs kötése (clinch csomó)

-lapka horog kötése

-füles horog kötése horgon rögzített csalihoz

-füles horog kötése csomómentesen előkére csalizáshoz

-véghurok kötése

-oldalfül kötése


Ez 7 különböző kötés és szvsz ezeket érdemes ismerni, hogy semmivel ne akadjunk el soha.

2013. aug. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 doboszoli ***** válasza:

Még annyival egészíteném ki, hogy két zsinór összekötésénél nem mindegy, hogy monofilt monofillal, monofilt fonottal, vagy vékony monofilt vastagabbal(dobóelőke pl.) kötünk, mert mindhárom más technikát igényel.

De aki megél 4 féle csomóval, a lelke rajta.

2013. aug. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!