Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Ennyi úszás ennyi idő alatt...

Ennyi úszás ennyi idő alatt mennyire számít jónak? Hány kalóriát égethettem el?

Figyelt kérdés
Ma voltam először uszodában. Szeretek úszni,gondoltam kipróbálom,mint sportot. 25 méteres volt az úszó hossz,1 órát voltam benn a vízben. Ezalatt 50 hosszot úsztam. Csak 5 percet voltam kinn,félidőben,de amúgy szinte folyamatosan úsztam. A hossz végénél álltam csak meg,míg megfordultam. Elsőre ez mennyire jó? Mell és hátúszást váltogattam. 18/L

2015. júl. 9. 12:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Hat az atlag sebesseged az 1.25 km/h. En a 3 km/h-s atlagommal lassunak szamitok mellúszásban. Kb. 250-300 kcal eghetett el, de csomó adatra lenne meg szükség hogy erről pontos értéket kapj.
2015. júl. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

50 hossz a 25 m-es medencében 1250 m. Elsőre egész jó, hogy ennyit leúsztál.

Írod, hogy szeretsz úszni. Ha eddig nem jártál uszodába, akkor eddig -- gondolom -- strandon, tóban, tengerben úsztál többnyire. Ott meg nehezebb követni a távolságokat, illetve főleg a strand nem is igazán arra való, hogy hosszabb távokat lehessen ott úszni.

Figyelj a gazdaságos, jó úszótechnikára. Jó technikával hosszabb távot is tudsz úszni azonos erőkifejtéssel. Ha úgy érzed, hogy vannak hiányosságaid, érdemes beiratkozni valahova.

2015. júl. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Csak i szinten szeretnék úszni,meg hogy legyen testmozgásom a mindennapokban :) nem hiszem,hogy ezért beiratkoznék valahova,de nem is tervezek olyan komolyan úszni. De azért fejlődhetek :)
2015. júl. 10. 00:13
 4/4 A kérdező kommentje:
Csak *hobbi szinten
2015. júl. 13. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!