Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Ponty horgaszok figyelem!?

Ponty horgaszok figyelem!?

Figyelt kérdés
Lassan 2 éve horgászom a kőszegi csónakazó tavon.Sokszor szoktam eredmemyesnek bizonyolni a pontyok koreben csak valahogyam 4 kg nal nagyobb halat szinte soha nem sikerult a horgomra csalni.Korulottem levo horgaszok pedig 8-9 kgnal nagyobb halakat szoktak fogni.Edes pelleteket vagy bojlikat szoktam hasznalni.Min kellene valltoztatnom hogy esetleg a nagyobb peldanyokat kitudjam szűrni?

#Pontyhorgaszok
2015. júl. 20. 19:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Hali !


A tavat nem ismerem, de adnék néhány tanácsot amelyekkel szerintem menni fog:


-Nézd meg a többieket hova ülnek, hisze a helyválasztás nagyon fontos lehet.


-Alkalmazz a horgászat elején alapozó etetést


-Nézd meg mekkora távolságba horgásznak lehet, hogy nagyobbat kell dobj, sok helyen a nagy halak 100 méter körül vannak


-Használj halibut pelletet, hisz nyáron, nagyobb pontyokra egyik legjobb csali, akár tehetsz hozzá édes lebegő pelletet is, ha bojlit raksz fel, próbáld ki a hóembert.

2015. júl. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1# : szoktató etetés - nem rossz,helyválasztás - helyzetfüggő,de nem rossz .

Egyéb csalik - kitűnő.

Azt mondja : alapozó etetés ,nem kell amiatt aggódni,hogy nagyon extrém was ist das árakba kerül.

Az erjesztett magvak mindig nagyon fogósak.

bemész 1 kisállatboltba.

Veszel 1 -1kg búza ,árpa,takarmánykukorica .

~ 70-100 ft.

Veszel 1-1,5 kg fa pelletet (amit nyúlnak,vagy nyúl alá ajánlanak).

Vödörbe a 3 féle magvat (lényeg,hogy 3/4-ig legyen),rá tejet,vizet,és lehetőleg tiszta ízvilágú égetett szesz : vodka,pálinka lehetőleg.Ez 7-8 nap alatt szellős,napos helyen megerjed rendesen (akkor jó amikor könnye kicsordul az embernek tőle,olyan szagos).

Leszűröd a folyadékot róla,de nem dobod el.

Egy halas vagy édes (nem vanília,lehetőleg ananász,vagy eper vagy hasonló) etetőanyaghoz hozzákeversz a magkeverékből,a pelletből 2-3 nagyobb marékkal.

Horgászat kezdetekor : 10-20 etetőkosárral behordasz kiakasztott klipszel ,és ennyi.

Csalinak : bátran az erjesztett magvakból kukorica.

vagy ananász,chili-fahéj,májas,fokhagymás pellet.

De ha a víz mély akkor vess 1 pillantást a vízre ,ha látsz fordulásokat akkor a vízfelszíni horgászaté a szerep : -> [link]

2015. júl. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!