Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Horgászok figyelem! Kezdő...

Horgászok figyelem! Kezdő horgász kér tanácsot, miért szakad a zsinór?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy miért szakad el a zsinór a szerelékel egyűt ha kihuzom a pontyot a part szélére? Bulldog féle 0.31 mm-es zsinórt használok (12kg bír, a pontyok olyan 2kg lehetnek).

2013. aug. 20. 11:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Hol szakad el a zsinór? mennyire a vég szerelék felett?

Mindig Kb, ugyan ott, azon a részen? Ahol szakad,van

csomó vagy valami kötés?

2013. aug. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Rossz kötés,kemény fék,rossz fárasztási technika.A kötést jól meg kell tanulni,meghúzás előtt mindig nyálazd vagy vizezd be. Majd küldok linket hogy melyiket használd.A féked inkább lazább legyen.Majd erősíted ha szükséges.Kezdőknél az a hibát szoktam látni legtöbbször hogy úgy fárasszák a halat hogy a bot vége előre a hal felé mutat.Így ha a hal megindul csak a fék engedheti a halat.Fönt kell tartani a botot hogy tudjad engedni a halak kirohanásait.
2013. aug. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Még megtoldanám annyival hogy nem írtad milyen bottal

horgászol,de ha már régebb óta használatba van, érdemes

volna megnézni tüzetesebben, a spicc gyürüt valamint az alatta levö zsinórvezetö gyürüt! A sérült berágodott

gyürük tudnak produkálni ilyen dolgokat is!

2013. aug. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Úgy van a szerelék hogy forgó kapocs -> felső horog -> nehéz etető -> alsó horog. és általában a forgó kapocs marad csak. És esetleg egy helyes fárasztási technikát tudtok írni? mert én ha fárasztani akarom a hal egyből a nádasba ront(tó-n horgászok és annyira nem dobálok be mert van egy kis öböl szerű ahova bemenek a pontyok gondolom mert ott nádas,nem iszapos, és ott cserélődik a víz UI:mentek a zöld kezek :)
2013. aug. 20. 19:56
 5/13 A kérdező kommentje:
És még 1 kérdés :) Fonót zsinóról vélemény?
2013. aug. 20. 19:58
 6/13 anonim ***** válasza:

1.Gondolom jó olcsó zsinórt használhatsz,a fonott zsinór mint tudjuk erős viszont rugalmatlan,és nem nyúlik keretháló szerűen.Az olcsó 0.31-es zsinórral is ez a helyzet,rugalmatlan ,nem nyúlik!Használj "minőségibb" zsinórt,fonott abszolút nem kell,hisz fonottat bojlizáskor használunk átlagosan,és ott már nem 2-6 kilós pontyokkal számolunk,hanem 15-20 kilósakkal.

Ha 2-7 kilós pontyokra számítasz használj Haldorádó Pellet Line zsinórt , úgy 22-esbe ,abszolút tökéletes zsinór ,jó árban,hiába 5-5,8 kiló van ráírva,jött már ki vele 13-as ponty!

2.Használj Feederbotot,ne ilyen fenekező botokat .

3.Precízen állítsd be a féket,ha menni akar a hal ,hadmenjen a fék dolga ,hogy kordában tartsa ,s közben saját magát fárassza.

4. nem kell ilyen duplahorgos izé...Használj normális Feeder végszereléket! ( [link] )

5. Használj,csomómentes kötést a horogra ( [link] ) innen is a B verziót ajánlom,hisz egy gumigyűrűt teszel rá és fűzött csalikat is alkalmazhatsz!Ez a csomó annál biztosabb minél jobban feszül és húzzák,azaz egy hal fárasztásánál csak biztonságosabb lesz!



Döme Gábort ,s a Haldorádót kövesd, ő megmutatja mi az igazi horgászat!



Itt egy példa videója,nézd meg,túlkönnyű az egész :) [link]

2013. aug. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

[link]

Én ezt a csomót használom.Nekem nagyon bevált.Ha közel a nádhoz horgászol azzal számolni kell hogy a ponyok egyból berontanak a nádasba.Ilyen helyen keményebb fékbeálitást és fárasztást kell használni hogy megakadájozzad hogy bemennyen.A zsinórod megfelel erre a horgászatra,azzal nincs baj.Én hanyagolnám a második horgot mert könnyen beakadhat a nádasba és ilyen esetbe azonnali halvesztéshez vezethet.Azt ne felejtsd el hogy gyakorlat teszi a mestert!A fárasztási technikát hosszadalmas,nehéz leirni.Nézz utánna a neten hátha találsz valami jó cikket,de a legjobb az lenne ha megkérnél egy-két tapasztalt horgász hogy segitsen megtanulni jól fárasztani.Biztos szivesen segitenek.

2013. aug. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a bognártüske vágja el. 31-es monofil zsinór pont kevés hozzá, hogy kibírja, ha a tüskéje beleakad, a recézett éle úgy viszi, mint a vajat. HA kötsz egy dobóelőkét, ami mondjuk egy 0.14-es fonott zsinór és arra készíted el a szerelékedet, azt nem tudja elvágni a tüske, kövezés, stb.

A bulldog zsinór erős, csak rettentően merev, rossz a csomótűrése, de egy 2 kg-s pontynak nem lenne szabad megtépnie. 2 horgot ne használj, az is lehet a szakadások oka, az üres horog beakad valamibe. 1 horog legyen, egy egyszerű szerelékkel, nem kell cifrázni.

2013. aug. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos válaszokat mentek a zöld kezek!:)
2013. aug. 22. 12:11
 10/13 anonim válasza:

6-osnak meg a többinek és leginkább a kérdezőnek mondanám, hogy semmi gond nincsen a 2 horgos pecával, ezt a bojlisok találták ki, hogy legyen mire fogni ha szerencsétlenek és el megy a hal... aztán a sok kasu emberke meg terjeszti ezt a hiedelmet de ez marhaság :)



aztán kifejezetten a 6-os válaszolónak, hogy döme gábort se kell annyira sztárolni mert őt is alázta már meg neve nincsen öreg emberke :) a saját földjén termett kukoricával :)


és a bulldog féle zsinórral sincsen semmi baj, én is a 31-est használom eddig még semmi nem tépett meg pedig akadtam már fel fában is nádasban is, emeltem ki vele 2.5 pontyot a vízből stb :)

2014. aug. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!