Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » A mellúszás milyen mértékben...

A mellúszás milyen mértékben erősíti a mellizmot?

Figyelt kérdés
Vegyünk példának egy 50 m-es medencét: hány hossz számítana egy jó kiadós melledzésnek?

2015. júl. 29. 19:54
 1/3 Kisboltos ***** válasza:
nem akarlak elkeseríteni, de fölösleges időpazarlás, ha melledzésnek szánod. Több mint 10 éve rendszeresen egyesületben úszok, és nem attól lett mellizmom. A súlyzós edzés alkalmas erre.
2015. júl. 31. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

értem, köszi, de akkor azt magyarázd már meg hogy az úszóknak, vízilabdázóknak akkor miért olyan izmos a felsőtestük?

egyébként edzem én rendesen is, saját testsúllyal, más súllyal is, csak gondoltam beiktatnék valami ilyet is

van egyáltalán valami az úszásban ami nagyon hasznos, és amit majdhogynem csak úszással lehet elérni?

pl egy bizonyos testrész erősítése, vagy akár más dolog is

2015. júl. 31. 06:40
 3/3 Kisboltos ***** válasza:

a vízilabdázók labdával edzenek, ami azért elég keményen meg tudja edzetni a hátukat. de az úszók rendszeresen végeznek súlyzós edzést is, ahogyan a vízilabdázók is.

nincs olyan, amit ne tudnál súlyzókkal megedzetni. persze attól még nem tanulsz meg úszni, nem leszel a technika birtokában, nem fogsz szebben úszni. az csak erőnlét, mint ahogy a hokisoknak se csak korcsolya van a lábukon.

ha most az a cél, hogy izmosodj, akkor az úszás nem alkalmas, DE kiegészítésként remek dolog, mert lazít, más fajta terhelést kap az tested.

Lehet picit túlzón hangzik ez, szóval javítok. Úszástól is izmosodhatsz persze, de közel sem olyan mértékben.

2015. júl. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!