Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Nehéz megtanulni úszni?

Nehéz megtanulni úszni?

Figyelt kérdés

Tudom már volt pár ehhez hasonló kérdés itt és el is olvastam őket. Arról van szó, hogy rengeteget futok és járok edzőterembe és fociztam is de most a labdarúgás helyett úszni szeretnék megtanulni. Az lenne a kérdésem, hogy nehéz az "alapokat" megtanulni? Mert én mindig szorgalmas tanuló és sportoló voltam, de soha nem tudtam úszni igaz, hogy nem is próbáltam. A helyi uszodába le akarok menni és természetesen keresek egy oktatót. De az mennyi idő mire egyedül is próbálkozhatok az úszással? És az nagyon ciki, hogy már 30 éves vagyok? De én tényleg egy szorgalmas sportolónak mondom magam, csak kissé bennem van a "félsz"...

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. aug. 22. 16:55
 1/2 anonim válasza:
100%

Én magamtól tanultam meg úszni.

Most 34 vagyok, kb. 2 éve voltam úgy, hogy márpedig úszni szeretnék és kész.

Senkit nem találtam aki segítene vagy jönne velem, oktatóra meg nem volt pénzem.


A neten néztem rengeteg oktató videót, amit tudtam otthon gyakoroltam a szárazon.


Eleinte "kis" vízbe mentem (140 cm-es mélységű uszodába), majd amikor már mentek az alapok, akkor egy másik helyre ahol normális mély víz volt. (210 cm)


Még a kis víznél is sokat bénáztam, és rontottam, sokszor megálltam fél-negyed távnál, sőt, első alkalommal annyira rosszul ment minden, hogy 20 perc után már jöttem is ki a medencéből.


Rengeteg türelem és kitartás kell, mert felnőtt fejjel már van félelem érzeted, nincs aki megfogna, nincs úszógumi, meg a karokra felfújható fogalmam sincs, hogy mi.

Cikinek érzi az ember, mert folyamatosan azt érzed, hogy mindenki téged néz. (5-6 alkalom után már elmúlik)


Először a mell úszással kezd, az a legegyszerűbb.


Viszont írtad, hogy oktatót keresel, akkor meg az ég világon nem értem a félszed.

2015. aug. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ha hiszed ha nem, még lehet valamilyen szinten előnyben is vagy azzal, hogy nem tudsz úszni. Pl. a gyorsúszásnak megvan a maga technikája, azonban ezt nem mindenki tudja jól végrehajtani. Amikor valaki úgy nekilát megtanulni a jó technikát, hogy előtte már sokat úszott a rosszal, akkor lehet lassabban fogja megtanulni a jót, mint te, akinek gőze nincs az egészről.
2015. aug. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!