Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » 42 eves vagyok, nem felek a...

Dongolozsolt kérdése:

42 eves vagyok, nem felek a viztol es nagyon szeretnek megtanulni uszni. Hogyan tudnek 1-2 napi egesznapos gyakorlassal megtanulni uszni, mert ez mar reg ciki nekem. Milyen mozgasokkal kellene kezdenem es milyen sorrendben?

Figyelt kérdés

#uszastanulas
2015. júl. 18. 06:02
 1/4 anonim ***** válasza:
eloszor a labtempot kell megtanulni, az mindennek az alapja. ezt gyakorold ugy, h egy deszkat tartasz vagy a melled alatt tartva, es kozben csapkodsz a labaddal ugy hogy haladsz is elore. amikor ez mar megy es fenn tudsz maradni a vizen, gyakorold a melluszas karmozdulatait. De mindenek elott erdemes a helyes levegovetelt is elsajatitani, ha nem csak a viz felszinen tervezed az uszast (pl hat uszas). a gyors uszas mar egy sokkkal osszetettebb es komplexebb uszasfajta, ezt erdemes utolsokent megtanulni.
2015. júl. 18. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1-2 nap az kevés.se irni,se olvasni,bicajozni nemtanultál meg 1-2 nap alatt.Gyakorolni kell idovel menni fog.

Persze ha magadtól állssz neki,akkor mg nehezebb lesz.mivel nemlátod a saját hibáidat.

Tapasztalt uszo segitségét kérd.Vele sokkal gyorsabban és jobban megfogsz tudni tanulni.Tudom ciki meg minden.De az eredmény a fontos nemigaz?:)

2015. júl. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ha írsz privátban, lehet élőben is tudok segíteni :)

(versenyúszó/vízimentő)

2015. júl. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne!

3x futottam neki és az istennek se megy, más olyan könnyedén úszik én meg csak vergődök. Haverom hátúszás közben "pihen".

2x gyerekként próbáltam, egyszer meg felnőttként, de nem megy.

Elevickélek 25 métert, de ez inkább olyan mint a "lökhajtás", ha leállok elsüllyedek. Más meg csak lebeg. Úgy hogy nem csinál semmit.

2015. aug. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!