Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Zala megyei horgászok, mennyir...

Zala megyei horgászok, mennyire rendeződött a gébári tó (lent)?

Figyelt kérdés

Hello


Régi kis szeretett tavam,nagyon sokat jártam ide horgászni ,de a törpe kiszorított ,minden halat akkoriban,és nem nagyon lehetett rendesen fogni mást.

Ez az állapot 2009-ben volt,majd elkezdték gyériteni dunai hiv. halászok,2010-re jobbnak éreztem a helyzetet ,vagyis nem az volt,hogy repült a szerelék,1 koppintás és elhallgat majd mikor kihúztam törpe non-stop,érezhetően valamivel kevesebb volt a törpe de más halat nem éreztem benne.

Azóta nem tudtam nagyon horgászni,mert Németo.-ban dolgozom,dolgoztam.

Viszont most időm engedi,ki is váltanám,de kérdés :

mennyire érezhető a törpe,mennyire van fölényben most is?

mennyire van más hal a tóban,mennyire lehet fogni?


2016. jan. 16. 15:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Üdv! Én már több éve gébárton horgászom, törpeharcsa nagyon megritkult szerencsére, inkább keszeg,kárász csipkedi a csalit. Persze nyáron nagy melegbe volt, hogy belefutottam egy törpeharcsa hordába, de ez 2-3 szor fordult elő,akkor errébb ültem , amúgy a kárász kiszorítja őket a csaliról, inkább azokat lehet fogni, pontyot is telepítenek bele, de az nyáron alig megy, maximum hajnalba,este fele. Ragadozó is van benne bőven, csukát sokat fogtam, süllő is szép számmal él benne. Azt leginkább március,április környékén lehet fogni. Nyáron már megindulnak a telepített harcsát, és 10ből 9 kapásnak, 30-40 centis harcsa az eredménye..Ha hazaköltözöl egerszegre,szerintem váltsd ki 20km-es körzetbe nem találsz jobb tavat.
2016. jan. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Compó mennyire található?

Mert amikor én horgásztam akkor is hirdették,hogy "compóállomány egyedüláló a megyében,folyamatos x mázsa telepítés idén is" aztán 1-et nem láttam.

Inkább a kárász,mert az lényegében ,egy keszegféle nekem,és elég szép tenyeres az átlag ,mint a 40-60g-os 4-6 centis törpék.

Pötrétére és pölöskére akartam kiváltani,de azért 67e és 72e ft egy éves engedélyért nekem picit sok.

2016. jan. 17. 16:36
 3/3 anonim ***** válasza:
az sok is, Compót nyáron többször fogtam, volt amikor egyszerre 8at uszóval, de ilyen egyszer fordult elő,pont kifogtam azóta nem sikerült. Tényleg sok benne a compó átlagban 20-25 centisek jönnek gilisztára.
2016. jan. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!