Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogyan lehet fizikai és...

Hogyan lehet fizikai és szellemi fáradtságból gyorsan regenerálódni idősebb korban?

Figyelt kérdés
Módszerekre lennék kíváncsi, nem eszközbeszerzésre gondolok.

2016. jan. 20. 16:57
 1/2 anonim válasza:
Üdvözlet. Talán furán hangzik, de a finn szauna heti egy alkalommal nagyon jót tesz. legalább is nekem. Most készülök az érettségire, sokat tanulok, mellette sportolok rendszeresen. Ahova én járok, ott van, hogy 110 fok felé megy a hőmérő. A melegtől teljesen ellazulnak az ember izmai. Egyébként izomláz enyhítésre is a legjobb módszer. Másrészt minden féle gondtól eltereli a figyelmet az a tény, hogy épp megsülsz. Talán mazohistának hangzik az egész, s aznap talán kicsit kimerült is leszel, de másnap újra 100%-osnak fogod érezni magad szellemileg, és fizikailag egyaránt. Alá tudom támasztani az egészet azzal, hogy sokan rászoknak a szaunára. Én is. Sok stresszes üzletember jár oda, s nem mellesleg egy ultra-triatlonos is. Kicsit régi a kérdés, azért remélem megnézed, hogy jött e válasz. Légyszíves jelezz vissza, hogy mit gondolsz. Egy próbát megér.
2016. febr. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Régebben én is sokat szaunáztam, szerettem is, de mostanában begyulladnak a térdizületeim. A hatvanas éveim vége fele járok, sok más problémával, de nyelvtanulással időnként sikerül jól kifárasztani magam, amit két órai úszással jól ki tudok pihenni, de abban meg eléggé elfáradok fizikailag.Azt csak másnaponta tudom csinálni, hogy regenerálódjak. A rövidebb, kevésbé intenziv úszás meg nem ér semmit. Most a relaxációval, meditációval próbálkozom. Köszönöm, hogy időt szakítottál rám. Üdv
2016. márc. 18. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!