Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Ti gondoltatok mar erre...

JackJones kérdése:

Ti gondoltatok mar erre horgaszok?

Figyelt kérdés
Nemreg hallottam hogy egyik ismerosom kutyatappal fogott halat. Az lenne a kerdesem hogy mennyi az eselye annak hogy pl. Krumplit repat hagymat paradicsomot meggyet almat boltban vasarolt csalikra hasonlito eteleket teszek a horogra pl. Gabonapehely mogyoro gumicukor stb. Hogy fogjak vele halat?
2016. jan. 31. 17:26
 1/10 anonim válasza:

A kutyatáp jó csali,sokan etetésre is használják.

Sajttal pl.márnázni szoktak,érett szilvát szeretik az amurok,vagy a főtt krumpli és nokedli jó ponty csali.És sorolhatnám!Mi horgászok sok mindent kipróbálunk,hogy halat foghassunk... :-)

2016. jan. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem eddig a legőrültebb dolgom az volt, hogy spiccbottal+woblerral pergettem, fogtam is egy domit. :D Meg arra gondoltam, hogy dohányt keverek az etetőbe, és rászoktatom a halakat, de sokba is kerülne meg nagy valószínűséggel megmérgezné őket.
2016. jan. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ugynezki tavasszal sokmindent ki fogok probalni :D
2016. febr. 1. 00:20
 4/10 anonim ***** válasza:
Cseresznyét szereti a karasz meg a Domi, Karaszt lehet fogni nokedlivel is, etetni is lehet vele horgon is hatásos, de a minap olyat hallottam egy sractol, hogy bananhej darabot rak a horogra és azzal fogja a ponyot.
2016. febr. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Olcsó kukorica pehely (chips), fogtam már vele több pontyot. Az a baj ezekkel a megoldásokkal, hogy nem vonzzák oda a halat messzebbről vagy nem elég tartósak a horgon, de sok ilyesfajta csali létezik.
2016. febr. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nekem apum aztmondta, hogy anno rumos krumplival horgaszott pontyra, keszegre pedig apro repadarabbal.
2016. febr. 1. 16:28
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha már szoktatásról van szó akkor : alkohol ,nem szoktat viszont éberséget lenyomja.

A hal relatíve nagyon alacsony testhőmérséklettel bírj,a szervezete nagyonlassan bontja le ,de mivel a víz folyamatosa higítja,így nincs mérgező dózis,és a hal alapvetően kevéske oxigént tud kiszűrni,ezért használja állandóan a kopoltyút,a legkisebb alkohol is már a szorítja ki az oxigént a szállítóközegből :) így fokozatosan lassul.

Az 100% ,hogy ez megtörténik ,de kérdéses ,hogy ez is közrejátszik-e a fogósságban,szerintem alapból vevők a halak ezekre az ízekre (sparos ízesített 40%-os eper vodka 0,7l 800 ft ,átlag 1 deciben 2 marék száraz kukoricát kiáztatok ,a legjobb csalik egyike szokott belőle kijönni :)

2016. febr. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Sok mindennel lehet halat fogni,de általában szokniuk kell a egy-egy csalihoz.Fogtam már főtt babbal(zsizsikes lett),etettem vele néhányszor, utána úgy jöttek a pontyok mintha mennyei manna lenne!A bojlizás is ilyen,darabig szokniuk kell.
2016. febr. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
most mondta keresztapum hogy multhéten a préri 1-es tésztával fogott halat :DDD
2016. febr. 3. 18:37
 10/10 anonim ***** válasza:

Én házi csalit csináltam :)

Párom vett ananászt.Azt ugye "hámozni" kell,a külső rétegen sajna sok marad,illetve a belső fás "torzsa" se éppen fogyasztandó,de ezeket ha megkóstolod nagyon intenzív szinte "csípős" ízűek,fogtam,felvagdaltam őket ,50-50% víz+ananász aroma ,kis üvegcsékbe ez a higított ananász aroma,a felvagdalt torzsa+ananász héj bele,hadd ázzon ,sűrűn kevergetem napi 4-5x , passzírozás szinten ,egyik üvegcsében gumikukorica (zsákosak belül kemény szivacs ami lassan de beszívja és fokozatosan engedi ki az aromát) ,a másikban vegyesen natúr vagy édes etetőbojlik,pelletek (így kell etetőbojliból csalizót csinálni) ill. sima takarmánykukoricát is áztatok.

Ilyesmi kis otthoni ingyencsalik váltják meg a világot sokszor (mi lett volna a héj+torzsa? -szemét)

Az SBS 1 literes ananász aromáját használom .

2016. febr. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!